PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Etyka u wytrawnego Pstrągarza
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Jan Brzozowski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,324

· Najnowszy użytkownik: hasdar

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Etyka u wytrawnego Pstrągarza
Zbigniew Kapustynski
Mam wielki dylemat i proszę o odpowiedź tylko Łowców pstrągów.
Jeśli złowię tego mojego pierwszego Olbrzyma, czy będę mógł go, po oddaniu mu wyrazów uznania po stoczonej przez niego ze mną walce, zjeść go, by przejąć jego waleczność i spryt łowiecki.Pomóżcie mi rozwiać moje wątpliwości.Jest to bardzo ważna dla mnie sprawa a do soboty już niedaleko. Frown
zibibinio

Lukasz Szlafka
Zbigniew Kapustynski napisał(a):

Mam wielki dylemat i proszę o odpowiedź tylko Łowców pstrągów.
Jeśli złowię tego mojego pierwszego Olbrzyma, czy będę mógł go, po oddaniu mu wyrazów uznania po stoczonej przez niego ze mną walce, zjeść go, by przejąć jego waleczność i spryt łowiecki.Pomóżcie mi rozwiać moje wątpliwości.Jest to bardzo ważna dla mnie sprawa a do soboty już niedaleko. Frown

NIE WYPADA !!!
TO NIE LIN !!
Smile

<',)))>< Gofer

Lukasz Szlafka
Ale jak najbardziej zgodne z prawem, więc zrobisz jak uważasz Smile
<',)))>< Gofer

Kris
Lukasz Szlafka napisał(a):

Ale jak najbardziej zgodne z prawem, więc zrobisz jak uważasz Smile

To jest miłość Gofer ... Przez żołądek do serca Hihi
My kapitanowie starej daty Cygaro

Kamil Zaczkiewicz

Ale jak najbardziej zgodne z prawem

Nie wszędzie Wink
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Lukasz Szlafka
Kamil Zaczkiewicz napisał(a):

Ale jak najbardziej zgodne z prawem

Nie wszędzie Wink

No tak, z wyłączeniem odcinków,gdzie jest to zabronione Smile
<',)))>< Gofer

Kamil Zaczkiewicz
Ale jak historia i praktyka uczą, to wcale nie gwarantuje super wyników Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Damian Poweska
Zabrać czy wypuścić to już Twoja sprawa, jeśli nie są to odcinki NO KILL masz do tego prawo.

Kamil Zaczkiewicz
Pragnę tylko zaznaczyć, że jeśli czasem nie zabrania czegoś prawo, to zabrania wstyd, lub choć zdrowy rozsądek.
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Kris
Ja osobiście jestem etycznym mięsiarzem Ognisko soory ale tak mam ale jestem szczery .
Znam jednego kolegę z biznesu i mówi że ma dwie wady : jest chciwy i sknera ale się do tego przyznaje i go lubię ale nie robię (oczywiście z nim żadnych biznesów)Wink

Damian Poweska
No tak, u mnie z niektórych rzek zabranie pstrąga to było by świętokractwo i ja np. pstrągów nie zabieram ale zresztą jak wszystkich innych ryb ale Zibiemu nikt nie zabroni jak złowi zgodnie z regulaminem, a jaką podejmie decyzję to już jego sprawa.
A tak apropo Zibi pierwszą rybę danego gatunku się wypuszcza Pfft

Kamil Zaczkiewicz
Damian Poweska napisał(a):

Chyba, że nie zależy Ci już na kolejnych Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Zbigniew Kapustynski
Bardzo proszę Panowie,żebyście się tu niepotrzebnie nie spierali ze sobą, bo nie o to mi chodziło.Chciałem tylko zasięgnąć Waszej opinii. Przecież sami wiecie, że jak ktoś lubi pukać żywe kobiety, to nic do tego nie powinien mieć ten co puka lateksowe lalki. I wice wersa.
Podobnie jest w wędkarstwie. Przez tydzień łowiłem z wielkim propagatorem metody złów i wypuść .
Myślicie, że uważałem, że jest nierozsądny lub w jakiś inny sposób ułomny. Nie, ja szanowałem jego zasady i nic a nic mi to nie przeszkadzało.On znał moje zasady i też mu to nie przeszkadzało. Znaczy się, miał duży dystans do tego.Mówią, że to się nazywa tolerancja. Ha,ha podjąłem decyzję samodzielnie.
Serce Olbrzyma zjem na surowo a resztę saute.Cygaro
A pierwsze 3 małe puszczę. Tzn, takie poniżej 40 cm.Tak Trzymać
Edytowane przez Zbigniew Kapustynski dnia 12.03.2015 22:28
zibibinio

Kris
Damian Poweska napisał(a):

No tak, u mnie z niektórych rzek zabranie pstrąga to było by świętokractwo i ja np. pstrągów nie zabieram ale zresztą jak wszystkich innych ryb ale Zibiemu nikt nie zabroni jak złowi zgodnie z regulaminem, a jaką podejmie decyzję to już jego sprawa.

Jak znam kapitana to tak praktyka jest mu obca Bezradny

Lukasz Szlafka
Biniu ja nie jestem maniakiem i jak wchłoniesz swojego przeciwnika to powiem ci smacznego. Te forum jest bardzo tolerancyjne i jedno z niewielu, które w ogóle bierze pod uwagę fakt że ktoś mógł rybę zjeść. Niestety dożyliśmy tych czasów, gdzie ryb jest jak na lekarstwo i wielu zależy żeby każdy wypuszczał, ale jak się tak zastanowić to jaka to różnic czy zjemy i nie kupimy, a wypuścimy i kupimy ? Kupimy od rybaka i dziad ma zbyt, więc dalej będzie nas okradał czyli to i tak jest jakieś błędne koło.
<',)))>< Gofer

Kamil Zaczkiewicz
@Zibi, jeśli chcesz zabrać i zjeść złowionego przez siebie pstrąga i jest to zgodne z obowiązującym na danej wodzie regulaminem, to nikomu nic do tego.

Ze swojej strony mogę podpowiedzieć tylko tyle, że lepiej, jakbyś zabrał rybę wymiarową, ale nie okazową. Lepiej uśmiercić rybę średnią, nawet takiej, która nie przekroczyła swoim wymiarem granicy 40cm, a jeśli już Ci się trafi olbrzym, to właśnie jego należy oszczędzić. Szczególnie jego.
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Zbigniew Kapustynski
Chłopaki wy chyba naprawdę uwierzyliście w to, że ja tego Olbrzyma złowię. Happy
Teraz dopiero nabrałem szwunku, żeby Was nie zawieść.
Rzeczywiście będzie kompromis: do 50 zjadam, od 50+ fotka i puszczam.
Jak widać przechodzę szybką ewolucję.
Tak w uzupełnieniu.
Stosuję też swoją zasadę: nie łowię już brzan, kleni, jazi, boleni i wielu innych gatunków, które nie znajdują się w moim łańcuchu pokarmowym.Zatem z mojej strony nic im nie grozi. Te gatunki pozostawiam dla innych łowców. Podobnie robi myśliwy, nie poluje na skunksy i podobne jemu zwierzęta, natomiast na jelenie, sarny i dziki owszem.Tak nawiasem mówiąc, bigosik z dzika i szyneczka bije wszystko na łeb. Ale wracając do naszego hobby: sandacze,okonie,węgorze no i moje ukochane liny nie powiem łowię z wielką pasją.Sporadycznie szczupaki. I one chyba mnie trochę lubią, bo często się ze mną spotykają. Ha,ha coś w tym musi być. Myślę,że z czasem pstrągi i lipienie też mnie pokochają i staną w szranki. Och tatarek z lipienia jadłem przyrządzony przez przyjaciela muszkarza w ubiegłym roku...poezja.Co najciekawsze on nie je i nie zabiera ryb i tego 1 kardynała przywiózł specjalnie dla mnie na spróbowanie.
A teraz do maja: pstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągi, pstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągi, pstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągi, pstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągipstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągi, pstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągi, pstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągi, pstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągi, pstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągi, pstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągi, pstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągipstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągi, pstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągi, pstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągi, pstrągi, pstrągi,pstrągi, pstrągi,ha.ha
Cygaro
zibibinio

Kamil Zaczkiewicz
Jakbym miał polować tylko na gatunki, które zjadam, to bym musiał cały swój wędkarski majdan wyprzedać Wink
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Lucas
Oj Kamil prawdę piszesz, ja również nie zabieram ryb na które docelowo poluje i gromadzę sprzęt, nie ma co sobie strzelać w kolano i zmniejszać szanse za złowienie upragnionego trofeum Smile

okonhel
Zjedz lepiej jakiegoś mniejszego . Ten duży będzie zbyt piękny bo go zjeść...
C.R.E.T.

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.14
11,332,029 unikalne wizyty