PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Pstrągi olbrzymyyyyy
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Jan Brzozowski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,325

· Najnowszy użytkownik: Kszegosz

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Pstrągi olbrzymyyyyy
Zbigniew Kapustynski
Witam. Szukam jakiejś odważnej osoby jako przewodnika na pstrągi. Nie pobiorę żadnej dodatkowej opłaty za możliwość połowu z Mistrzem Zibibinio, tym bardziej, że nigdy pstrągów nie łowiłem. Wczoraj zalegalizowałem swój związek z PZW. Mogę zatem łowić legalnie na wodach dolnośląskich i jeleniogórskich. 7, 8 marca mam wolne i czerwone ferrarii do dyspozycji. Jakiś spinning mam i nawet wodery. Zatem porzućcie piloty i wersalki i szybko podejmijcie decyzję. Mam teraz szczęśliwy wędkarsko okres i macie przy mnie szansę na pobicie życiówki. Ahoj.
Zgłaszać mi się szybko .Zasypują nas koledzy ze wschodu zdjęciami pstrągów wielkości moich woblerów i czas to zmienić.Cygaro
zibibinio

Damian Poweska
Pstrągi to nie szczupaki, tak łatwo nie będzie, przynajmniej w Polsce Pfft

Kamil Zaczkiewicz
Jakiej wielkości pstrąg spełni Twoje oczekiwania? Grin
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Zbigniew Kapustynski
Kamil Zaczkiewicz napisał(a):

Jakiej wielkości pstrąg spełni Twoje oczekiwania? Grin

Każdej wielkości, bo każdy ze złowionych będzie moim rekordem życiowym.
W sobotę mam do dyspozycji 2-miejscowe czerwone ferrarii, ale za to w niedzielę, szarą limuzynę Citroen C6, więc śmiało może pojechać ekipa 4 osobowa.
Niestety sam muszę prowadzić, bo kierwca ma akurat wolne, więc nawet kielonka wiśnióweczki nie mogę się napić. Ale to akurat nie jest dla mnie problem.
Sprężajcie się zatem przewodnicy, bo logistyka to mój konik a czasu pozostało już mało do soboty.AhojCygaro
Nie próbujcie czasem mnie zawieść, bo mam ogromną moc wędkarską i w domu nie wytrzymam.Topór
Edytowane przez Zbigniew Kapustynski dnia 05.03.2015 13:06
zibibinio

Kamil Zaczkiewicz
Niestety, weekend pracuję, więc ja odpadam. Poza tym, coś mnie choroba zaczyna rozbierać.

Jeśli startujesz z Wrocka, to masz trochę rzek w zasięgu. Z dalszych wyjazdów- Bóbr, Kwisa. Nieco bliżej Kaczawa, Skora.
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Zbigniew Kapustynski
To może na wszelki wypadek na priv wyślij mi opis gdzie dojechać i zaparkować auto i w którą stronę rzeki pomykać. Może być Bóbr lub Kwisa. No i parę wskazówek, czy brać wodery itp.
Ale dalej czekam na jakiegoś mocnego genetycznie osobnika, który jest w stanie pomykać za pstrągiem bez kul i wózka inwalidzkiego, bo trochę się w Rugii namachałem wędą i nie jestem nikogo w stanie nosić nad rzeką.Wink
zibibinio

Zbigniew Kapustynski
Chyba nikt z dolnośląskiego regionu nie łowi pstrągów. Zatem chylę czoła Damianowi i ekipie kresowej. Chłopy łowią ,ale za daleko dla mnie by do nich dołączyć. Jadę zatem sam na pierwszą wyprawę pstrągową.Niestety moim przewodnikiem będzie tylko Google i mój wędkarski nos. Liczyłem jednak na jakieś wsparcie ze strony kolegów...Frown
Ale nic to, ewentualny sukces będzie bardziej cieszył,ha,ha.Tak Trzymać
Życiówka będzie na pewno jak będę miał chociaż jedno branie.Wink
zibibinio

Kris
Zbigniew Kapustynski napisał(a):

Chyba nikt z dolnośląskiego regionu nie łowi pstrągów. Zatem chylę czoła Damianowi i ekipie kresowej. Chłopy łowią ,ale za daleko dla mnie by do nich dołączyć. Jadę zatem sam na pierwszą wyprawę pstrągową.Niestety moim przewodnikiem będzie tylko Google i mój wędkarski nos. Liczyłem jednak na jakieś wsparcie ze strony kolegów...Frown
Ale nic to, ewentualny sukces będzie bardziej cieszył,ha,ha.Tak Trzymać
Życiówka będzie na pewno jak będę miał chociaż jedno branie.Wink

Kapitanie życzę powodzenia i wiem że moc jest z tobą to i połowisz pstrągCygaroasy

Arek Pawlak
Zibi - zaopatrz się w kotwice bezzadziorowe (obowiązkowe) i poczytaj o odcinkach muchowych - bo jest ich sporo (żebyś ze spinningiem nie wyskoczył, bo Cię nawet Twoje cygaro nie uratujeGrin).
Pozdrawiam, Arek.

Zbigniew Kapustynski
Dzięki.Tak Trzymać
zibibinio

Kamil Zaczkiewicz
@Zibi, wygogluj sobie "Tartak nad Bobrem" i jedź w okolice. Choć jeśli nigdy wcześniej nie pstragowałeś, może lepsza by była mniejsza rzeczka. Nikt Ci nie poda dokładnego namiaru, bo jadąc pierwszy raz i tak pewnie nie trafisz, nie znając wody.

Arek już wspomniał o bezzadziorach (mogą być zagięte i spiłowane), ja dodam, że wreszcie na części odcinków obowiązuje bezwzględne Złów i Wypuść.
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Arek Pawlak
Tu na dole strony masz informatory odnośnie Wód Krainy Pstrąga i Lipienia dla wszystkich okręgów.

http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/55863/67/informator_wod_krainy_pstraga_i_lipienia_od_1012012_r
Pozdrawiam, Arek.

Zbigniew Kapustynski
Po 5 minutowym szkoleniu u doświadczonego pstrągarza dokonałem wyboru.
Rzeka Kwisa.Wędka 240cm lub 210 cm 1-9 gram. Plecionka 0.06.Na końcu 1,2 m żyłki.
Małe woblerki.Oto jeden z nich.
pikefinder.pl/images/photoalbum/album_18/szczupak_pike_54f99634694f1_pikefinder.jpg
Biorę też małe obrotówki. Jak macie jakieś uwagi, to dawać bo chłonę wiedzę jak gąbka wodę.
Żeby nie zapeszyć interesuje mnie wymiar 50-70 cm złowionego kropka, ale na początek będę się cieszył z każdego złowionego i przed puszczeniem do wody będę każdego całował.

Ha,ha i fotografował oczywiście.
To dla Neptuna, by mi był przychylny.
$winko
zibibinio

Kamil Zaczkiewicz
Dobrze Ci doradził. Jeśli chodzi o cw. to kijek zdecydowanie ze sporym zapasem mocy i absolutnie nie wklejka. To 0,06 to też tak umownie. Zwłaszcza w opisany przez Ciebie wymiar ryb. Po prawdzie, to powinieneś cieszyć się z ryby ok. 40cm.
Linka 10 lb na mniej zaczepowe miejsca będzie ok.
Istotna jest technika łowienia, aby woblerkiem cały czas "grać", podszarpywać szczytówką itd. Przynęty 4-7cm. Shogun jest bardzo dobry.
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Damian Poweska
Ja łowię głównie na żyłki bo jak pstrągi skaczą jak szalone to mniej ich spada z żyłki, u nas dobre są koguty i często ratują mi dupę.
Żabki mannsa też się sprawdzają ale coraz trudniej je dostać.

Kris
Ja już kiedyś złowiłem pstrąga w Jaśle ale to lata 80 i na czerwonego je łowiłem Bicie

Jan Brzozowski
A ja pierwszego i ostatniego złowiłem latem 1962r. W dodatku nie na wędkę, tylko "ręcamy" w rzece Olzie po czeskiej stronie Grin
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Kris
Jan Brzozowski napisał(a):

A ja pierwszego i ostatniego złowiłem latem 1962r. W dodatku nie na wędkę, tylko "ręcamy" w rzece Olzie po czeskiej stronie Grin

A jak smakowały ?na maśle czy na oleju ?
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 06.03.2015 19:22

Zbigniew Kapustynski
Piszcie chłopy jak najwięcej, bo złapałem pęd na pstrągi i do niedzieli pozostał mi 1 dzień szybkiego kursu jak złowić pstrągasa 50+. Jestem osobą w miarę kumatą i szybko potrafię wprowadzić w życie nauki doświadczonych łowców. Świadczy o tym zdjęcie po lewej stronie.
Proszę, łowi se chłopina linki, okonki i węgorzyki przez cały sezon, nie widzi na żywo ogona metrowego szczupaka a będąc na łódce tylko 4 dni z Kapitanem Krisem i sternikiem Mateuszem, słuchając pilnie ich porad, łowi pierwszą metrówkę w życiu. ( o dziewiedziesiątkach i 80-kach, że nawet nie wspomnę)
Dziękuję już za te podpowiedzi łowców pstrągów i proszę o więcej informacji.
Móżdżek mam rozgrzany, procesory uaktywnione i dawać panowie mi tu jak najwięcej informacji praktycznych. Jeszcze na naukę teoretyczną mam całą sobotę. Ha,ha trochę boję się praktyki nad rzeką, bo to już nie jest siedzenie przed laptopem, tylko prawdziwe spotkanie z Naturą i walka ze swoimi fizycznymi ułomnościami.( np bół nóg i kręgosłupa, po całodziennym łażeniu nad rzeką)
Obiecuję, że po Waszych poradach, będę się starał znowu znaleźć na tym honorowym miejscu po lewej stronie, żebyście poczuli satysfakcję jako nauczyciele, podobnie jak chyba Kapitan Kris jest zadowolony z postępów swojego podopiecznego w łowieniu dużych szczupaków a akurat wiecie,że jest specjalistą w tej dziedzinie.
Pisac, pisać pisać... czekam z niecierpliwością.Ahoj.. Cygaro
zibibinio

Arek Pawlak
Mnie się sprawdzają obrotówki Meppsa Black Fury czarna z chwościkiem, ale ja na woblery w rzece łowić nie potrafięGrin

"0" lub ekstremalnie na maluchy, jak nic nie bierze, w rozmiarze "00"
Pozdrawiam, Arek.

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.15
11,338,021 unikalne wizyty