PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Kolory przynęt
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Październik 2017
Łowca Ryby Miesiąca
Łukasz Szlafka

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Odlot
Rugia 2017
Rugia

2016
Łowca Ryby Roku
Kamil Zaczkiewicz

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,260

· Najnowszy użytkownik: Braco

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Kolory przynęt
ofensywa1
Jak myślicie jak duże znaczenie mają kolory przynęt spinningowych przy połowie sandaczy, okoni i szczupaków?
Szanuj naturę nim cię uzna wrogiem i zniszczy!!!

Damian Poweska
Jedni mówią że kolory są dla nas wędkarzy a nie dla ryb ale ja uważam że coś w nich jest, będac u Mańka na szczupakach łowiłem szczupaki na przynęty w naturalnych kolorach, efekty były słabe ale Maniek powiedział że tu numer jeden to kolor fluo no i worek się rozwiązał Smile
Teraz gdy tam pojadę to zabieram żarówy Grin

Jacek Wrobel
Szczególnie okoni i sandaczy, choć ze szczupłymi czasami jest podobnie. Obrzucasz wodę (u mnie ) sliderem w kolorze fluo, okonia, czy inne naturalne i nic zapodasz z niebieskim kolorkiem, a najlepiej ana blue i bęc siedzi. Najlepiej sprawdzic to na okoniach. Przez dwa dni łowiłem piękie ( przyzwoite garbuski i sporo sztuk) na cytrynkę fluo, po czym trzeciego dnia tylko dwie sztuki, zmieniłem na żółty, biały ...itp, i nic pomyślałem że podczepiłem juz chyba wszystkieGrin Bez przekonania założyłem czarny ze srebrnym brokatem i znowu buch i siedzi, garbusek i tak jeszcze kilkanaście sztuk. A więc kolor mimo wszystko znaczenie ma i w moim przypadku wybierały skrajnie odmienneCool
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Radek Uscinski
Może też świadczyć o tym, że praca się nie podobała i akurat w końcu z tą jedną przynętą się trafiło Wink Gdzieś kiedyś czytałem jakiś artykuł jak ryby widzą kolory pod wodą uzależnione oczywiście od głębokości Grin Na pewno jedyna reguła jaka się sprawdza to brak reguł.
Na Mańkowe szczupaki mam wytłumaczenie, że najmniej widziały gum fluo i dlatego na nie reagująGrin
Szpadel

ofensywa1
Pamiętam lata kiedy bardzo skutecznym kolorem był motor oil szczególnie na okonie i szczupaki. Lecz przyszedł czas że ten kolor to była wtopa. W 2013 roku często miałem efekty na śliwkę z brokatem. W 2014 musztarda. Ciekawe co w tym sezonie sobie okonie upodobają...?. A co do motor oil to teraz ciężko w sklepach trafić.

Lucas
Ja uwielbiam łowić na seledyny, jednolity seledyn, z czarnym grzbietem, niebieskim, czerwonym. A no i mam jakieś tam efekty. Chyba najwięcej przynęt w moich pudełkach jest koloru seledynowego. Zarówno na sandacze i szczupaki.

Kamillbn
Jest wiele filmów nawet u Nas na forum chyba je widziałem jak kaczodzioby podążają za dwiema przynętami i w 99% wybierają tą samą ,są to te same przynęty ale w innych kolorach Wink Dzień dniu nie równy tak samo woda wodzie, dlatego warto kombinować. Myślę , że każdy z Nas ma zapas takich gumek w róznych wielkościach , formach i kolorach na kilka lat Wink

Kamil Zaczkiewicz
Kolory dzielą się na fantazyjne i naturalne. Natural- wiadomo. W pudle musi być. Z fantazyjnych:

Na sandacza- marchewa, seledyn i inne żarówy.
Na szczupaka- seledyny, brokaty, żółcie.
Na okonia- fiolet, motor-oil, fiolet, fiolet... Wink I brokaty. Okoń lubi "brudne" kolory, ale i perełka daje radę Wink
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Jacek Wrobel
Radek Uscinski napisał(a):

Może też świadczyć o tym, że praca się nie podobała i akurat w końcu z tą jedną przynętą się trafiło Wink Gdzieś kiedyś czytałem jakiś artykuł jak ryby widzą kolory pod wodą uzależnione oczywiście od głębokości Grin Na pewno jedyna reguła jaka się sprawdza to brak reguł.
Na Mańkowe szczupaki mam wytłumaczenie, że najmniej widziały gum fluo i dlatego na nie reagująGrin

Radziu na to nigdy do końca reguły sztywnej nie będzie, ale pisze się że najlepiej stosować czerwone kolory plecionek, bo ryby tego koloru nie widzą, a my stosujemy czerwone wabiki i każdy wię że choćby kawałek włóczki czerwonej, markerem zaznaczona kreska powoduje większą skuteczność przynęty.
To że te same przynętry (fabryczne) chodzą różnie to juz inna sprawa, nie raz w sklepie przewalę dwadzieścia gum i wybiorę tylko dwie może trzy... bo kazda innaWink
Ale co do kolorów to można przekonać się o ich skuteczności bedąc na Bałtyku. Na 90-ciu metrach naszego moża nikt mi nie powie, że coś widać. Większości zdaniem tylko praca, może zapach.
Pomijam sprawę kilkunastu testów pikerów a w zasadzie ich kolorów. Łowiłem kiedyś pod "Platformą" na 97 metrach. Przy dość miernym dryfie pozwoliłem sobie na spróbowanie, spenetrowania łowiska 180-cio gramową kulką ołowianą i dwiema przywieszkami. Jedna to oczywiscie "jebitna" czerwień meksykańska a drugą była guma kopytko Relaxa brązowe z czarnym pieprzem. Jak myślicie na którą były brania???

Wielokrotna zamiana gum miejscami nie miała sensu, brały na brązowąWink Podobnie miałem kiedys na Borholmie łowiąc ryby na wodzie ponad 100 m na czarnego pilkera, waliły w niego jak w nic innego. A był to Tobiasz przemalowany przeze mnie zwykłą farbą i pokryty brokatem. Pracy to on nie ma za specjalnej, w porównaniu do np. płaskich pilkerów jak np. BORA . Będę się więc upierał, że kolor ma duże znaczenie. A co do Mańka łowiska, to wściekłe szczupaki muszą brać na wściekłe gumyHihi
W tym roku zobaczysz, uspokoiły się i na stonowane "siadać" będąGrin czas zmienić przynętyTak Trzymać
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

ofensywa1
Jeśli chodzi o kolory to pod wodą z widocznością do 1 m . Widać Fioletowe do 5 m, czerwone do 25, żółte do 40 m. Najgłębiej widać kolory niebieski i zielony ponad 100m. Oczywiście jest to teza naukowa dlatego podchodzę do niej dość sceptycznieSad. Najlepsze odzwierciedlenie dają nam nasze doświadczenia nad wodą. Kiedyś za łepka na płytkim stawie łowiłem szczupaki na różne kolory najlepiej waliły na perły wtedy zrobiłem test smarowałem przynęty atraktorem z brokatem o smrodzie zgniłego śledziaWink. Taki zapach jak norweskie śledzie kiszone. Brania zaczęły się na każdy kolor, który wrzuciłem. Zaznaczę że staw był szczupakową ostoją. W innych łowiskach skuteczność atraktora była znikomaSad.

Damian Poweska
Dlatego wędkarstwo jest piękne, trzeba czasami kombinować by połowić Smile

Arek Pawlak
ofensywa1 napisał(a):

Jeśli chodzi o kolory to pod wodą z widocznością do 1 m . Widać Fioletowe do 5 m, czerwone do 25, żółte do 40 m. Najgłębiej widać kolory niebieski i zielony ponad 100m. Oczywiście jest to teza naukowa dlatego podchodzę do niej dość sceptycznieSad. Najlepsze odzwierciedlenie dają nam nasze doświadczenia nad wodą. Kiedyś za łepka na płytkim stawie łowiłem szczupaki na różne kolory najlepiej waliły na perły wtedy zrobiłem test smarowałem przynęty atraktorem z brokatem o smrodzie zgniłego śledziaWink. Taki zapach jak norweskie śledzie kiszone. Brania zaczęły się na każdy kolor, który wrzuciłem. Zaznaczę że staw był szczupakową ostoją. W innych łowiskach skuteczność atraktora była znikomaSad.

A może nie sam kolor.. ale barwnik użyty do barwienia przynęty imituje jakiś zapach, który ryby na danym akwenie lubią???
Pozdrawiam, Arek.

Radek Uscinski
Ciekawy artykuł na temat odbierania kolorów przez rybci
http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/3166
Szpadel

Kris
Kolory mają b duże znaczenie pod wodą dla ryb

km73
Kolor jasny 4 uderzenia, kolor ciemny tylko 1. U mnie też niebieskiego Hermesa zębaty atakuje.

Pozdrawiam,
Maniek2, km73

ofensywa1
W tym sezonie jak na razie skutecznie łowię okonie na czerwone koguciki. Słabo sprawują się paprochy i inne gumki.Tak Trzymać

Slawomir Tabor
Mam jedno starorzecze w którym pływają szczupaki. Był rok kiedy na jesieni bardzo dobrze żerowały na woblery Widły srebrne ( brokat) z czarnym grzbietem . W tym roku dobrze pobierają obrotówki ( mosiężne w kropki czarne lub jasno żółte ) zero pobić na gumy coś w tym jest że mają ulubione kolory .
Jak Radek pisał ryby zapamiętują smaczne rybki dlaczego mają nie zapamiętać naszych przynęt i po kilku ukuciach omijają je daleko lub w ogóle nie atakują .
Co do koloru to nie mam pojęcia jak ryba widzi w mętnej wodzie lub na dużej głębokości w Bugu nie raz płynie woda że wkładając rękę do wody po łokieć nie widać palca.
U Mańka moim kilerem w tym roku i w tamtym był wobler łamany kremowy z brązem z jasnym brzuchem . Lecz jak dla mnie nie to było ważne w tym woblerze ma nietypową pracę jest źle wyważony i trochę pływa bokiem jak chora ryba .
Moim zdaniem kolor przynęt ma znaczenie dla drapieżnika . Coś o kolorach widzianych w wodzie .
http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/777
TABOR

Kris
Panowie jakie macie zdanie o kolorze Motoroil ?
Podobno na Rugii jeden z łowniejszych kolorów ,ja osobiście nie mam zaufania i nigdy nie połowiłem specjalnie (chyba 1 szczupaka) ale czytając artykuł pod kontem Rugii i przynęt muszę to jeden dzień przetestować .
Proszę o wasze spostrzeżenia.

Kris

Kamil Zaczkiewicz
To według mnie bardzo dobry kolor na...okonie.
Z dużymi gumami szczupakowymi jakoś wielkich doświadczeń nie mam. Ale każda woda rządzi się swoimi prawami, więc skoro tak mówią, to może warto mieć coś takiego w pudle i codziennie dawać chociaż 30min szansy? Wink
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

robeRTS
Motoroil mi jedynie sprawdzał się na okoniach , i to też zależy od warunków na wodzie. Przeważnie w słoneczną pogodę bez wiatru, Rugia to zupełnie inne łowisko i tam może działać. Powodzenia

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.13
10,195,212 unikalne wizyty