PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Popery -sztuczna przynęta powierzchniowa na suma , szczupaka.
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Jan Brzozowski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,324

· Najnowszy użytkownik: hasdar

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Popery -sztuczna przynęta powierzchniowa na suma , szczupaka.
Slawomir Tabor
Przybyło narzędzi w moim warsztaciku postanowiłem wytoczyć popera. Wykonany jest z drewna klonowego ciężar nieznany zważę jak skończę.
Wykonałem dwie sztuki . Nie mam pojęcia jak je umalować . Zrobiłem na razie podkład z trzech warstw caponu .

sumowapasja.pl/images/imagehost/ced843942718cb870a4e7db13b99e7a2.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/0f67300390e7acda62298d9016a643da.jpg

Do dziś tyle mam kadłubów poperów od 100 do 19 g . Drewno lipa ,jesion i klon .

Na zamówienie grubasek 90 g

sumowapasja.pl/images/imagehost/d5957f8fd5bf383534872c24aea8055c.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/40a5ce6e3949f44483260fb5ad022b69.jpg

Dorobiłem kilka sztuk poperów ciężkich z drewna grabowego i lekkich z drewna lipowego .
Drewno suche używane w kominku na popery grab , śliwa , akacja i olcha .

sumowapasja.pl/images/imagehost/2946fbfa4520d600ad77c95ca9a7f6ec.jpg

Kilka poperów od 125 - 90 gram

sumowapasja.pl/images/imagehost/4611fd9d50369a0b07dedfc44eeffa18.jpg

te popery od 80 - 60 gram

sumowapasja.pl/images/imagehost/4c47f4528c5db56f0b79591cacd18753.jpg

tu lipowe i klonowe od 40- 18 gram

sumowapasja.pl/images/imagehost/05f4540567d5b58594f7d1f09c6d11c7.jpg

Tu poper zabawka 150 gramowa z grabu

sumowapasja.pl/images/imagehost/3780a323f3d67d075d05f4d376c8493b.jpg

Wszystkie popery były zanurzone w caponie rozcieńczonym rozpuszczalnikiem nitro 1:1 malowane caponem i dwa razy lakierem poliuretanowym przed lakierowaniem zawsze szlifowałem papierem 220 .

Do malowania będę używał farb nitro , czekam na farbę samochodową w sprayu metalik i zwykłą na to oklejki i lakier bezbarwny lub żywica epoksydowa.
Problem jest z pomalowanymi kadłubami trzeba zrobić maszynkę do obracania poperami podczas schnięcia .

Przyszła paczuszka z detalami do poperów .Drut , oczy , materiał do oklejania jakaś tam posypka złota i srebrna .

sumowapasja.pl/images/imagehost/33f3118efe647bdfe50f3903cfdec268.jpg
TABOR

Maciej Marchwiak
Kawał roboty ! - Ja też nie miałbym pojęcia jak to pomalować ? ................Najlepiej zacznij malować i samo wyjdzie ? Pozdrawiam !
Camelot

Damian Poweska
Szkoda Sławku że Cię nie było u Mańka łowiłem pierwszy raz szczupaki na popery i udało się złowić dwie sztuki z 2-3 wyjścia miałem jeszcze gdzie nie trafiły w przynętę a i Kamil fajnie nimi łowił.
Kończ je to może coś od Ciebie kupię Smile

Jacek Wrobel
Trzeba przyznać, że to bardzo "widowiskowa" przynęta, a przy spposobie brania zębatego szczególnie.
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Slawomir Tabor
Kamil możesz wstawić zdjęcia poperów tych łownych ze zlotu u Mańka .
TABOR

Kamil Zaczkiewicz
Żadna tajemnica, czy limitowane ręczne produkcje.
Rapala Skitter Pop- z przerobionych przeze mnie konstrukcji, ta daje mi najwięcej frajdy w postaci rybek tych zębatych i tych w paski Wink
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Damian Poweska
To były takie poperki

pikefinder.pl/upload_img/48561_p_118764.jpg

Szymon Kabacinski
A jakieś mniejsze takie 8-10 cm. są w planach ?
pikefinder.pl/upload_img/01469_1111.png

Slawomir Tabor
Duże łatwiej wytoczyć i malować , małe tz ilu gramowe Szymek .
TABOR

Szymon Kabacinski
No tak do 30g.
pikefinder.pl/upload_img/01469_1111.png

Radek Uscinski
Damian a kiedy je szczupaki atakowały?W którym momencie? Ja się uczę prowadzić popperki i dopiero to są moje początki więc praktycznie nie mam żadnego doświadczenia, ale na bagnach właśnie jedynie rapalkami rybki się interesowały. Na salmiaki(chyba to salmo) w wogóle żadnych wyjść nie miałem
Szpadel

Damian Poweska
Rzucaliśmy w wolne oczka od tego zielska i kilka szarpnięć między nimi i następowały ataki, czasami nie trafiały w przynętę ale jak się ponawiało rzut to po raz kolejny wychodziły do wobka.
Ja prowadziłem cały czas bez przerwy i też brały, Kamil czasami robił przerwę w prowadzeniu,
sprawdziły się wszystkie rozmiary tych Rapalek.

Kamil Zaczkiewicz
Jeśli mogę wtrącić niepytany, to moment pauzy i zawieszenia uważam za jedną z największych zalet topwaterów ogólnie. Szczególnie w miejscach trudnych technicznie. Łowienie w oczkach pomiędzy roślinami itd. właśnie wymaga od nas zaprezentowania w tym miejscu naszej przynęty drapieżnikowi. A przynęta swobodnie unosząca się na powierzchni daje nam do tego świetną możliwość i umożliwia "granie" praktycznie w miejscu, poprzez lekkie podciągnięcia i wręcz smużenie powierzchni wody. Tak jak i po zarzuceniu, dobrze jest chwilę poczekać, dać wodzie się uspokoić, a i zaciekawionym rybom dać możliwość na sprawdzenie, co narobiło szumi w pobliżu ich bezpiecznej kryjówki.

Bo topwatery to nie tylko popperki, z woblerów można spotkać też wabiki o pracy "walk the dog" i one też się sprawdzają. Jak wspominałem, mi Rapalka dała najwięcej ryb, ale w tym roku kolega łowił ze mną na łajbie i połowił pasiaków na salmiaki i na nie właśnie miał więcej brań i ryby lepiej reagowały akurat na bardziej subtelną pracę. Innym znowu razem, donośne "BLUP" potrafiło wyciągnąć pasiaste nawet ze sporej głębokości. Zaletą popów, szczególnie przy okoniowaniu jest oczywiście głęboki dźwięk, jaki powstaje przy wciągnięciu przynęty pod wodę i wygenerowaniu dużego bąbla powietrza.
I to też pytanko do założyciela tematu:
Czy te pierwsze wytoczone egzemplarze były już w jakikolwiek sposób testowane? Kielich wydaje się być dość płytki, nie wiem, czy wystarczający do odpowiedniego zagrania przynętą, czy nie będzie ona tylko pchała wody przed sobą.

Pozdrówka
Kamil
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Damian Poweska
No i Kamil napisał wszystko jak na nauczyciela przystało Smile ja dzięki niemu złowiłem pierwsze szczupaki to i Ty Radku połowisz Smile

Radek Uscinski
Ja tam już jakieś sztuki na kącie mam, ale do opanowania tej techniki to trzeba jeszcze trochę czasu poświęcić tym bardziej, że docelowo ma na popperki zamiar okonie łowić Grin
Szpadel

Kamil Zaczkiewicz
Damian, złowiłeś je nie dzięki mnie, tylko dzięki uporowi i zapewne chęci spróbowania czegoś nowego, no i może obserwacji brań, czy wyjść ryb do mojej przynęty Wink Na zlocie jeden pasiak na 7cm popka też mi się zameldował. Wracając do pauz, to przy okoniach łowionych np. na otwartej wodzie są one równie istotne i zmiana tempa prowadzenia wabika, jak i generowanie dźwięków o różnym natężeniu również potrafi zadecydować o sukcesie/porażce.

Ale popperowy poligon u Mańka jest niesamowity. Jeszcze jakby tej kiszonki na powierzchni nie było, to już w ogóle malina...
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Slawomir Tabor
Kamil właśnie od dawna myślałem żeby u Mańka wypróbować popery . W Bugu bardzo często miałem pobicia szczupaka w blachę na powierzchni prowadzoną równolegle do brzegu .

Szymek takie popery do 30 g już mam .
TABOR

Jan Brzozowski
Jak szybko zrobić poperka

LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Damian Poweska
Fajne poperki Smile

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.16
11,333,429 unikalne wizyty