PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Petycja dotycząca zniesienia limitu na połów wędkarski dorsza
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Jan Brzozowski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 5

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,324

· Najnowszy użytkownik: hasdar

Stop sieciom w PZW

Złóż życzenia urodzinowe

Zobacz temat

Drukuj temat
Petycja dotycząca zniesienia limitu na połów wędkarski dorsza
Arek Pawlak
Zwracamy się do Państwa z prośbą o poparcie inicjatywy dotyczącej zniesienia limitu połowowego dorsza dla sportowego wędkarstwa morskiego.
Limit dzienny 7 dorszy na jednego wędkarza wprowadził rozporządzeniem z 9 lipca 2004 r. Minister Rolnictwa. Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym obowiązują takie regulacje. W pozostałych państwach ograniczenia ilościowe na sportowe morskie połowy nie obowiązują.
W ostatnim czasie nasiliły się kontrole Inspektorów Rybołówstwa Morskiego respektujących bardzo ściśle ten restrykcyjny i anachroniczny przepis. Obecnie zauważamy, że coraz więcej wędkarzy rezygnuje z rejsów w obawie przed karami za przekroczenie limitu. Skutkuje to mniejszą ilością rejsów wędkarskich, a tym samym zmniejszy się zapotrzebowanie na artykuły związane z wędkarstwem morskim.
Dlatego uważamy, że w naszym wspólnym interesie leży jak najszybsze dotarcie do grona obywateli, którym to rozporządzenie nie odpowiada.
Dalsze funkcjonowanie obowiązującego rozporządzenie doprowadzi w krótkim czasie do upadku wędkarstwa morskiego.

Na petycję można oddać głos w formie elektronicznej po wejściu na poniższy adres:
http://www.petycjeonline.com/limit_polowu_dorsza

Lub poprzez wydrukowanie poniższego formularza, zebranie podpisów i wysłanie skanu na adres adam@ostry-dorsze.pl

Temat nie rozpoczęty przeze mnie, wrzucam tytułem rozpropagowania.
Pozdrawiam, Arek.

Mariusz Karpowicz
Te wszystkie petycje można sobie w Dupę wsadzić. Nikt tego nie czyta.Sad
Maniek

Arek Pawlak
Nie pisz tak, bo komuś może się zrobić przykroPłacze

Też zaproponowałem kiedyś, żeby napisać jedną wielką petycję o ratowaniu polskiego wędkarstwa...
Myślę, że ktoś kto zbiera te podpisy ma jakiś plan, co dalej z tym zrobić. Wkrótce będą wybory, to można to będzie zapodać nowemu MinistrowiSmile
Pozdrawiam, Arek.

Radek Uscinski
Podpisałem w swoim życiu już pewnie kilkadziesiąt podobnych petycji, i właściwie chyba nigdy, żadna nie została nawet rozpatrzona. Na żadną nigdy nikt kompetentny nawet nie odpowiedział. No i oczywiście nawet nie wiadomo, czy to ktoś przeczyta.
Szpadel

Arek Pawlak
Myślę, że w tym wypadku petycja może mieć szanse powodzenia, bo rybactwo morskie, czy w tym wypadku wędkarstwo morskie rządzi się trochę innymi prawami niż moloch PZW. Armatorów nie ma znów tak dużo i w sytuacjach zagrożenia dla ich interesów potrafią się ze sobą dogadać i interweniować.

Mimo wszystko zachęcam do podpisywania - choćby z tego względu, ze nie jesteśmy równo traktowani w stosunku do innych krajów nadbałtyckich.
Pozdrawiam, Arek.

Jacek Wrobel
Lista wydrukowana i dwanaście podpisów już jestGrin
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Krzysztof Poniewierski
A czy jest lista o zaostrzenie przepisów w innych krajach?
K-Pon

Klosu31
Czyli co ? Dopóki nikt nie kontrolował i można było cały bagażnik ryb nawalić - żeby wyjazd się zwrócił, czy wręcz opłacił to wszystko było ok? Teraz problem bo tylko 7 sztuk. Czy to dużo czy mało? Ja byłem raz dla mnie starczyło, a to co zobaczyłem na kutrze, spowodowało, że więcej nie pojadę... Jak szyper znalazł ryby to ile wlezie każdy młócił... Wszystkie pojemniki jakie były - pełne i każdy możliwy kąt zawalony dorszami... Nie dla mnie takie wędkarstwo...

Nie chciałem nikogo tutaj urazić, ani sprowokować żadnej awantury, zazwyczaj jestem biernym czytaczem Tego Forum, ale tym razem nie wytrzymałem, jeszcze za mocno mam w pamięci przewalające się wszędzie po pokładzie dorszyki - niewiele ponad wymiar. Więc ja petycji nie podpiszę..
I żeby nie było, że jestem jakimś tam fanatykiem złów i wypuść - tatar z dorsza był rewelaja...

Arek Pawlak
No cóż. Byłem na dorszach kilkadziesiąt razy i nigdy nie walały się po pokładzie... Jeśli ktoś jest zbyt wrażliwy, to nie jest akcja dla niego.. Pięciuset kilowych tuńczyków też szkoda...

Mam wrażenie, patrząc na okoliczne nacje, że limit jest w Polsce tylko dlatego, żeby jeden drugiego mógł nazwać mięsiarzem.
Pozdrawiam, Arek.

Longin Bojanowski
A mnie napisali "Dziękujemy za podpisanie petycji"

Na dorszach byłem kilkanaście razy i rzeczywiście nie zdarzyło sie tak że walały się po pokładzie. natomiast dość często niektórzy wracali na pusto i kupowali w porcie.
Loniek

Krzysztof Poniewierski
Stąd jestem za ujednoliceniem w jedną czy drugą stronę.
Skoro u nas jest limit, to albo jesteśmy zajebiście skuteczni albo mają nasi urzednicy nas za mięsiarzy...
K-Pon

Klosu31
Nie jestem jakiś super wrażliwy. Tylko faktycznie zraził mnie ten pierwszy raz na morzu. Tak to często u nas wygląda, że jak coś się trafi za darmo to dawaj ile wlezie. Czyli ogólnie miałem szczęście, że tyle ryb widziałem...
Co do ujednolicenia przepisów jestem jak najbardziej za, o ile będą respektowane...
Może kiedyś gdy mi przejdzie uraz poproszę Was o namiary na jednostkę, którą popłynę na rybki w towarzystwie prawdziwych wędkarzy, a nie tych dostawców mięcha z którymi trafiło mi się wybrać. Mam kilka filmów z tego "wędkowania" ale nie upublicznię ich, na pewno osoby widoczne w rolach głównych nie wyraziły by zgody.

Longin Bojanowski
Generalnie tak to jest, ze ten pierwszy raz sie pamięta. Ale dlaczego np. jakiś Norweg czy Niemiec ma mieć możliwość do oporu a Polak nie. Jak unia to unia wszystkim tak samo. A ile ktoś bierze to inna sprawa. fakt, że kultury wędkarskiej trzeba jeszcze uczyć.
Loniek

Arek Pawlak
Można tą kasę, którą zarabiają inspektorzy przeznaczyć na edukację, albo dożywianie.

Według mnie sprawa wygląda tak, że celowo wprowadza się restrykcyjne przepisy, durne prawo, żeby kolesie mieli robotę.

Niektórzy zwolennicy limitu podpierają swoje tezy badaniami naukowców, a naukowcy, jak to naukowcy... Ostatnio udowodnili, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę u kobiety, jest zdecydowanie wyższe niż u mężczyznyWink
Pozdrawiam, Arek.

Jacek Wrobel
Arek Pawlak napisał(a):

Niektórzy zwolennicy limitu podpierają swoje tezy badaniami naukowców, a naukowcy, jak to naukowcy... Ostatnio udowodnili, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę u kobiety, jest zdecydowanie wyższe niż u mężczyznyWink

...i tego się trzymajmyGrin

- Pearl Buck

Jacek Wrobel
No i stało się, Wink jest kilka nowych informacji dotyczących połowów morskich, jedna dobra jedna gorsza, choć mi osobiście to nie przeszkadza. Zniesiono limit na dorsza to ta dobra informacja ale za to wędkarzy będzie obowiązywał także okres ochronny jak rybaków. Ustalono, że wędkarze łowią rocznie ponad 600 ton dorszy więc ten okres ochronny ma być dla dorsza szansą na odbycie tarła. Dodatkowo (co pewnie wpłynie na wzrost opłat za wędkowanie, oraz zmniejszy konkurencję i ilość jednostek pływających za dorszem) jest wzrost opłat za licencje. Do tej pory wynosiła ona 70 zł na rok a teraz 300 za miesiąc. Ponadto właściciel kutra będzie miał obowiązek zgłaszać przed wejściem do portu ilość złowionych ryb, co będzie oczywiście od tej pory skrupulatnie notowane. Oby nie przyczyniło się to do zmiany w najbliższym czasie, ponownie opłat za wędkowanie Grin

- Pearl Buck

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.60
11,334,310 unikalne wizyty