PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Zawłaszczanie wód
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2017
Łowca Ryby Miesiąca
Damian Powęska

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

Odlot
Rugia 2017
Rugia

2016
Łowca Ryby Roku
Kamil Zaczkiewicz

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,262

· Najnowszy użytkownik: WedkarskiKowalski

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Zawłaszczanie wód
Arek Pawlak
Zawłaszczanie łowisk. Z pewnością każdy z nas zetknął się z tym tematem lub odczuł go na własnej skórze. Woda, czy to rybna, czy nie - jest łakomym kąskiem. Nad wodę w sezonie ciągną tłumy. I tu w związku z tłumami włos rozdziela się na dwoje. Jedni dążą do tego, żeby ludzi nad wodą mieć jak najwięcej, np. właściciele hoteli, pensjonatów położonych nad jeziorami; drudzy odwrotnie - chcą nad wodą mieć jak najmniej towarzystwa - to właściciele domków letniskowych położonych nad jeziorami.

http://natemat.pl/104295,satyryk-daukszewicz-to-wedkarski-oligarcha-przejal-jezioro-wprowadzil-karty-wedkarskie-vip-za-2500-zl-lubie-wedkowac-sam?fb

W moim regionie w chwili obecnej trwa powolne zawłaszczanie zbiornika zaporowego Bukówka. Wędkarze są sukcesywnie wypierani poprzez blokowanie dróg dojazdowych oraz wprowadzanie przepisów utrudniających im dojazd do wody i wędkowanie.

Napiszcie, jak to wygląda u Was.
Pozdrawiam, Arek.

Slawomir Tabor
Ciekawe jaki jest regulamin tego łowiska Daukszewicza .
Przypomniało mi się hasło z stanu wojennego i strajków .
,,Wasze ulice , nasze kamienice (jeziora)''
Dziwne ale ktoś miał wizję o przyszłości Polski , słowo jeziora sam dopisałem .
TABOR

Radek Uscinski
Też tak bym chciałSmile
Szpadel

Arek Pawlak
Arek Pawlak napisał(a):

W moim regionie w chwili obecnej trwa powolne zawłaszczanie zbiornika zaporowego Bukówka. Wędkarze są sukcesywnie wypierani poprzez blokowanie dróg dojazdowych oraz wprowadzanie przepisów utrudniających im dojazd do wody i wędkowanie.

Jakiś czas był spokój, a w tej chwili temat wraca i już jak widać z poniższego artykułu, wiadomo kto za tym stoi.

link nieaktywny
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 19.01.2017 15:42
Pozdrawiam, Arek.

Jan Brzozowski
Po raz kolejny mamy dowód na to, że wędkarze się nie liczą jako partnerzy do rozmów. Mają tylko płacić składki i siedzieć cicho. A władze PZW (na każdym szczeblu) zwłaszcza te, które biorą tłuste pensje z naszych składek, mają nas głęboko w dupie.
Ot, choćby przykład z mojego podwórka. Wysłałem maila miesiąc temu do prezesa PZW okręgu Leszno w sprawie zdychających sumów w jeziorze. I co? Jajco. Pan prezes do dzisiaj nie raczył odpowiedzieć.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Radek Uscinski
Arku nie zapominaj, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami wód i że jedynie my możemy rościć sobie do nich prawo.
Szpadel

Jan Brzozowski
Masz rację, Radek. Ale to nie znaczy, żeby wędkarzy w praktyce eliminować jako użytkowników. W innych krajach wędkarzom ułatwia się korzystanie z wód, u nas się utrudnia.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Arek Pawlak
Zdaję sobie sprawę, ale ogradzanie siatką zbiornika, żeby uniemożliwić wędkarzom dojście nad wodę, to już chyba "lekka" przeginka. Już bardziej przemawia do mnie ten przykład z aktorem, gdzie kupił wodę i jest jego.

Tutaj "pomysł ma poparcie RZGW Wrocław", cokolwiek to nie znaczy. Nikt tego nie konsultuje z PZW, które dzierżawi wodę.

Oczywiście nie mam nic przeciwko, aby właściciel ośrodka wydzierżawił wodę, za własną kasę ogrodził, wybudował kąpielisko, zarybił zbiornik, a następnie sprzedawał licencje na połów.
W chwili obecnej wędkarze po prostu przeszkadzają i próbuje się ich pozbyć wprowadzając utrudnienia w dostępie do wody, choć woda jest dzierżawiona przez PZW. Nie wiem jak władzom Lubawki, RZGW, PZW i reszcie zainteresowanym, uda się pogodzić te sprawy, ale to nie wygląda najlepiej i śmierdzi z daleka już na starcie.
Pozdrawiam, Arek.

ofensywa1
Trzeba zacząć walczyć o swoje i czasem użyć metod niecywilizowanych. Jeśli zbierze się rzesza wędkarzy i zacznie wywierać presję na właścicielu ośrodka [edytowane przez administrację]. Przykro mi to mówić ale czasami tylko siłą, agresją i bezwzględnością można coś osiągnąć. W Polsce jest ostatnio taki trend że władze robią co chcą a ludzie tylko narzekają i przyglądają się nic nie robiąc. Może czasami trzeba złapać za przysłowiowe widły i ruszyć na przód i walczyć o swoje.

Szkoda żeby Bukówka została zagarnięta w prywatne ręce, bo szybko zostanie zniszczona. Nam wędkarzom zostanie zabrany kolejny zbiornik bo ktoś chce się nachapać. Kiedyś Polacy umieli walczyć o swoje, dziś się przyglądają i godzą na to że zostają okradani.

"czasami żeby zgasić pożar, trzeba wszystko wokół spalić".
Szanuj naturę nim cię uzna wrogiem i zniszczy!!!

Kamil Zaczkiewicz
Ktoś ma kasiorkę, to sobie robi prywatny folwark nad jedną z najpiękniejszych wód w tym kraju...Angry
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.07
10,276,660 unikalne wizyty