PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Pomoc przy wyborze sprzętu spiningowego
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Jan Brzozowski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,325

· Najnowszy użytkownik: Kszegosz

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Pomoc przy wyborze sprzętu spiningowego
sumik1984
Witam!
Chciałbym prosić o pomoc przy wyborze sprzętu spiningowego. Chciałbym złożyć sprzęt do 1500-2000zł (wędka+kołowrotek) spiningowy. Łowię tylko na wodach spokojnych (jeziora), rzadko na rzece. Łowię głównie szczupaki i sandacze. W zeszłym roku trafiło się kilkadziesiąt szczupaków, parenaście sandaczy. Łowię zarówno na woblery jak i różne gumu - tradycyjne (kopyta, twistery) i takie wynalazki imitujące prawdziwe ryby. Rzadko łowię na blachy. Używam tylko plecionki 0,15 Power Pro. Myślałem o wędce 2,7m lub 2,9m i cw 10-35. Teraz łowię właśnie na Dragon Millenium 2,9m i cw 10-35 a kołowrotek to Kormoran Chronos AL 6PIF ze szpulą o większej średnicy chyba 3500 ale nie wiem bo mi się zamazało. Strasznie mi ten kołowrotek o większej szpuli pasuje i wędka też jednak mają już swoje lata i chciałbym coś nowego ale o podobnych parametrach. Przynęty, którymi łowię mają ciężar zwykle od 15gr do nawet 30gr (ciężkie gumy imitacje ryby). Łowię z brzegu i z pontonu ale długość 2,9m nie przeszkadza mi przy połowie z pontonu. Słyszałem, że kołowrotki warto zamawiać z rynku japońskiego.... i nie wiem co to oznacza - że na rynek polski trafiają gorsze egzemplarze? Proszę doświadczonych kolegów o propozycje sprzętu Smile Dziękuję i pozdrawiam! Życzę przy okazji Zdrowych i Wesołych Świąt.

Kamillbn
Hmm jest za co składać. W takim budżecie szukał bym czegoś ze stajni St.Croix lub Lamiglas. Polecam zadzwonić do P.Remika z Corony Fising na pewno znajdzie coś dla Ciebie. Pozdrawiam.

Jacek Wrobel
Shimano Beast Master DX 270/10-30 lub 14-40 i do tego kołowrotek Shimano RARENIUM 4000FA CI4 i masz sprzęt za jakieś max 1400 zł na pewno będziesz zadowolony, chociaż przy dzisiejszej dobroci sprzętu na naszym rynku można się w nim całkowicie zatracićGrin
Powodzenia
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Longin Bojanowski
Co do wędki proponował bym skontaktować się z jakąś pracownią np. Fishing Center czy FishingRod. Porozmawiaj i przemyśl co zaproponują. Oczywiście dobrze jest wiedzieć co sie chce. Na ponton czy łódkę pewnie zaproponują coś krótszego ale przecież można się nie zgodzić (choć ja też na łódkę preferuje krótsze kije.

Co do kołowrotka to poszperaj w shimano lub daiwie.
Loniek

Lukasz Szlafka
Kijek to jak koledzy piszą co do młynka poszukał bym jakiegoś Shimano TP 4000, w cenie +/- 1000PLN trafisz nówkę lub egzemplarz służący do przewijania linek Smile
<',)))>< Gofer

Kamil Zaczkiewicz
W tej cenie można poszaleć!
Pracownia tak, ale pod warunkiem, że dokładnie człowiek wie, czego potrzebuje i potrafi to sprecyzować, a rodbuildier też stanie na wysokości zadania. Do wymienionych wyżej pracowni dodałbym jeszcze krakowski Fishing Art i Pana Krzysztofa Zielińskiego.
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

sumik1984
Oglądałem dzisiaj 3 wędki:
1. team dragon Long Range 2,9m cw 14-35 fajna wędka ale chyba za sztywna na mniejsze woblery 10 gramowe lub gumy na główce 8gr tak mi się wydaje chociaż wole wysłuchać opinii bardziej doświadczonych kolegów
2. Shimano BeatMaster 2,7m 10-30 gr
3.Daiwa Infinity jiger 2,7m do 35 gr
I nie mogę się zdecydować Sad
Z tymi wędkami z pracowni to chyba mi 1000zł nie wystarczy na wędkę niestety :/
Co do kołowrotka to bawiłem się:
1.Shimano rarenium 4000 FA w technologii CI4
2. Daiwa Balistic 3000SH - powiem szczerze, że kręciołek daiwy chodził poezja bez wysiłku nie czułem, że kręce nic nie "charczało" natomiast Shimano tak przy kręceniu czułem ten mechanizm jakby i sprzedawca powiedział mi, że shimano straciło na jakości strasznie........

Radek Uscinski
Beast Masterem raczej nie połowisz sandaczy na gumy.
Możesz poszukać z drugiej ręki jakąś wędeczkę + kołowrotekWink
Szpadel

Kamil Zaczkiewicz
1000 zł spokojnie wystarczy na MHX-a, Batsona, czy np. seryjnie zbrojonego st. Croixa, a wg trafisz dużo lepszy kij, niż wyżej wymienione...
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

sumik1984
Panie Kamilu a może ma Pan jakiś kontakt do osób i pracowni, które takie wędki robią. Najgorzej, że nie bardzo mam wiedzę jak by miała taka wędka z pracowni miała być zbudowana. Mam nadzieję, że coś mi doradzą i zmontują bo chodzi mi o wędkę uniwersalną z możliwością łowienia sandaczy z opadu na gumy bo strasznie się wkręciłem w sandacze i jakieś efekty już miałem.

sumik1984
skontaktowałem się meilowo z pracownią fishingcenter, zobaczymy........... Smile Dam znać co zaproponowali! Dziękuję wszystkim za podpowiedzi!!!

Kamil Zaczkiewicz
@sumik - na "Pana" trzeba mieć wygląd i pieniądze Wink Więc nie ten adres Wink
A odnośnie kontaktu- każda z pracowni ma swoją stronę internetową, więc google i później zapewne zakładki "kontakt". Smile
Poleciłbym Ci podzwonić po rożnych pracowniach, bo każdy może mieć coś innego do zaproponowania..
Ze wszystkich pracowni zadzwoń też do Fishing Art'u- to jedyna pracownia, gdzie są również produkowane blanki. Czy je wybierzesz, czy nie, Pan Krzysztof na pewno poświęci Ci czas i coś podpowie. Warunek, musisz wiedzieć, czego chcesz...

Pozdrówka
Kamil
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 22.04.2014 21:44
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

sumik1984
Witam.
Poniżej propozycja od pracowni Fishingrod:
Jest to jak najbardziej możliwe i w podanym budżecie będzie można zbudować naprawdę fajny kijek. Polecam zbudować wędkę na blanku MHX ST1084F-MHX długość 2,74 cw 10-42 gr. ,akcja szybka ,ugięcie 3/4 . Wędka obsłuży zarówno szczupaki jak i sandacze, a i górny zakres jest wyższy więc będzie można łowić nawet ciut mocniej. Wędka taka w standardowym zbrojeniu czyli przelotki Fuji Alconite ,na szczycie Fuji SIC ,rękojeść korkowa klasy Super w dowolnym kształcie i ze wstawkami ozdobnymi ,uchwyt Fuji DPSM ,zaczep do przynęt. Dożywotnia gwarancja. Koszt takiej wędki to 920,- PLN. Jeżeli 42 gr. to za dużo to polecam równiez inny blank polski Blaas SLF9020-2 długość 2,74 cw 10-35 gr. W podobnym zbrojeniu wędka wyniesie 990,- PLN
Co sądzicie?? Smile)) brzmi nieźle Grin

sumik1984
inne pracownie nie odpisują...... :/

Kamil Zaczkiewicz
Bo czasem najlepiej do nich dzwonić Wink
Wiadomo, że ciężko doradzić przez internet. Skąd jesteś? Do jakiej pracowni masz najbliżej? Czasem warto poświęcić dzień i nieco paliwa, ale pomacać blank i zrobioną na nim wędkę, powyginać różne modele itd. Takiej wiedzy nie da Ci żaden opis...
Kijek 10-42g to już kawał armaty. Jeśli rzeczywiście łowisz ciężko i nie schodzisz poniżej tych 15 gram to da radę.

Pozdrówka
Kamil
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

sumik1984
Pan Remigiusz z corona-fishing zaproponował mi wędkę na blanku St.Croix: AVS90MHF2

http://www.corona-fishing.pl/Katalog,produktow/St.Croix/St.Croix_Avid/St.Croix_Avid_Series_Spinning/4,32,41

Chyba się przejadę do Warszawy faktycznie pomacać bo mam mętlik:/

Longin Bojanowski
sumik1984 napisał(a):

Witam.
Poniżej propozycja od pracowni Fishingrod:
Jest to jak najbardziej możliwe i w podanym budżecie będzie można zbudować naprawdę fajny kijek. Polecam zbudować wędkę na blanku MHX ST1084F-MHX długość 2,74 cw 10-42 gr. ,akcja szybka ,ugięcie 3/4 . Wędka obsłuży zarówno szczupaki jak i sandacze, a i górny zakres jest wyższy więc będzie można łowić nawet ciut mocniej. Wędka taka w standardowym zbrojeniu czyli przelotki Fuji Alconite ,na szczycie Fuji SIC ,rękojeść korkowa klasy Super w dowolnym kształcie i ze wstawkami ozdobnymi ,uchwyt Fuji DPSM ,zaczep do przynęt. Dożywotnia gwarancja. Koszt takiej wędki to 920,- PLN. Jeżeli 42 gr. to za dużo to polecam równiez inny blank polski Blaas SLF9020-2 długość 2,74 cw 10-35 gr. W podobnym zbrojeniu wędka wyniesie 990,- PLN
Co sądzicie?? Smile)) brzmi nieźle Grin

Kij na MHX- ST1084F wydaje się wystarczający jak na potrzeby które opisałeś w 1 poście. Te 42 gramy to trochę zbyt wysoko, ja opisał bym go jako kij do 35 gram. Na pewno jest szybki, moc 8-15 lb tez powinna wystarczać. Jak masz wątpliwości spytaj o wędkę na blanku Batsona IST1085F (trochę mocniejszy od MHX)
Loniek

sumik1984
Witam kupiłem wędke z Corona Fishing st.Croix Avid AVS86MHF2 10-28 gr i kołowrotek daiwa caldia 3500x. Kij wspaniały ale chyba jest mały problem a nawet dwa.... Pierwszy polega na tym, że dwie największe przelotki w pierwszej części kija nie leżą w jednej linii..... ta największa przelotka jest lekko skręcona w lewo albo ta mniejsza w prawo. Drugi problem chyba, że się mylę polega na tym, że jak zamontuję kołowrotek i trzymam wędkę równolegle do tafli wody to wszystkie przelotki są skrecone w lewo, tak jakby rękojeść była źle zamontowana. Co myślicie chyba reklamować trzeba??

Longin Bojanowski
sumik1984 napisał(a):

Witam kupiłem wędke z Corona Fishing st.Croix Avid AVS86MHF2 10-28 gr i kołowrotek daiwa caldia 3500x. Kij wspaniały ale chyba jest mały problem a nawet dwa.... Pierwszy polega na tym, że dwie największe przelotki w pierwszej części kija nie leżą w jednej linii..... ta największa przelotka jest lekko skręcona w lewo albo ta mniejsza w prawo. Drugi problem chyba, że się mylę polega na tym, że jak zamontuję kołowrotek i trzymam wędkę równolegle do tafli wody to wszystkie przelotki są skrecone w lewo, tak jakby rękojeść była źle zamontowana. Co myślicie chyba reklamować trzeba??

Na 100 %.
Loniek

sumik1984
dziękuje, kurde ale nie dali mi gwarancji Sad kurde ale jaja czuje, że będzie problem

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.15
11,338,034 unikalne wizyty