PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Jak podbieracie szczupaki?
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Sierpień 2021
Łowca Ryby Miesiąca
Łukasz Szlafka

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Ostatnio dodane fotki

Zlot
Sezon 2020
Kolejny wypad

2020
Łowca Ryby Roku
Kamil Zaczkiewicz

PikeFider

Strony partnerskie

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 3

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,338

· Najnowszy użytkownik: Momek93

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Jak podbieracie szczupaki?
okonhel
Duży podbierak, w podbieraku natychmiast chwyt za kark lub za pokrywę skrzelową i pod brzuch by nie szamotał się, nie plątał siatki przynętą i zębami bo wtedy przedłuża się czas uwalniania i pobytu na powietrzu, ryba się męczy, wyciera śluz itp.
C.R.E.T.

Robert Szewczyk
Dobry,wytrzymały podbierak z dużymi oczkami to podstawa.Potem szybka sesja zdjęciowa i nie ma ryba problemu ze zdrowiem.Jak najwięcej udanych holi Wszystkim życzę!Tak Trzymać
Robert Szewczyk TurbopikeFishing

Kamil Zaczkiewicz
Siemanko! Smile
Odświeżam wątek, bo czasu od naszej dyskusji już trochę minęło. Coś się u Was w tym temacie zmieniło? Jakieś przemyślenia, wnioski?

Ja od siebie zaznaczę, że pomimo coraz większego doświadczenia, praktyki i sporej ilości złowionych ryb, zawsze musimy zachowywać czujność. Chwila nieuwagi, wierzgająca ryba i problem gotowy. Oprócz wspomnianych podbieraków i mat, nie zapominajmy także o solidnych kombinerkach, szczypcach i przecinakach do drutu (polecam Knipex) i o apteczce. Wszak wypadki chodzą po ludziach.. Wink Wyjeżdżający za granicę powinni także mieć ze sobą kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), której ważność wynosi teraz chyba 3 lata po wydaniu.

pikefinder.pl/upload_img/86247_1.jpg

pikefinder.pl/upload_img/20164_2.jpg

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

km73
Kamil,
Trochę bolą te zdjęcia.Pijany

Ja od kilku sezonów przyzwyczaiłem się do podbieraka na plecach. Teraz już nie czuję, że mam go wpięty na magnes.
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter
x1

Radek Uscinski
Kamil, ale że Ty tak się podwieszasz też?Shock
pikefinder.pl/upload_img/34697_haki.jpg
Szpadel

Kamil Zaczkiewicz
km73 napisał(a):

Kamil,
Trochę bolą te zdjęcia.Pijany

Ja od kilku sezonów przyzwyczaiłem się do podbieraka na plecach. Teraz już nie czuję, że mam go wpięty na magnes.

Oczywiście na łódce był wtedy podbierak Wink
Ale ja lubię i wydaje mi się, że umiem podbierać ryby ręką. Wszystkie swoje zdobycze tak podbieram, również te największe. Tu po prostu była ryba w rozmiarze "pośrednim", pomiędzy jeszcze chwytem za kark, a już komfortowym chwytem za pokrywę skrzelową. Takie ryby około 75-85cm, a więc żadne okazy, lubią tez zdrowo wierzgać. Duże z reguły są o wiele spokojniejsze.
Krótki hol, ryba żwawa...Chwyt za kark, a że szczupak już nie najchudszy i silny...szarpnął się i poszło.... Przez chwilę wisieliśmy wspólnie, każdy na swojej kotwicy Grin Paradoksalnie, tańce, jakie zaczął wyczyniać podczas spięcia, pomogły. Samemu pewnie ciężej by mi było przeprowadzić grube ostrze kotwy z dużego jerka na wylot. Ryba za mnie wykonała tę robotę Wink Pozostało odciąć ostrze, wyjąć drut z łapy, zdezynfekować, założyć nową kotwicę i łowić dalej.. Wink
Edytowane przez Kamil Zaczkiewicz dnia 09.04.2021 14:14
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Kamil Zaczkiewicz
Radek Uscinski napisał(a):

Kamil, ale że Ty tak się podwieszasz też?Shock

Pffff. Amatorka. Na "bezzadziorach" się nie liczy Grin
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!