PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Brzana na spinning i nie tylko
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Jan Brzozowski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,325

· Najnowszy użytkownik: Kszegosz

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Brzana na spinning i nie tylko
Kamil Zaczkiewicz
Brzana to dla mnie temat drażliwy, bo jakoś spotkania z tymi wąsatymi damami kończyły się zazwyczaj smutno. Przynajmniej dla mnie...
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Damian Poweska
Kiedyś przy kleniowaniu i ja trafiałem na brzanę i nie raz przegrywałem walkę, teraz nastawiam się tylko na brzany z mocniejszym zestawem i efekty są a i kleń na mocniejszym zestawie też się uwiesi Smile w tamtym roku złowiłem około 50szt brzan 70-80% była wymiarowa według RAPR ale ja i tak wszystkie wypuszczam więc może w tym roku złowi się jakaś z zeszłego sezonu Smile

Kamil Zaczkiewicz
Miałem kilka takich miejsc, w tym nawet w samym centrum Wrocławia, gdzie brzany przebywały obok innych gatunków ryb i czasem trafiały w przynętę. Rwałem woblerów na potęgę, bo miejscówki bardzo zaczepowe, ale udawało się je czasem skusić do brania, ale w trudnym technicznie miejscu walka najczęściej kończyła się szybko. Ryba mordą trąc po kamieniach z kotwic robiła drzazgi...Po najdłuższym przegranym holu z nerwów wędka poleciała w krzaki. A jeszcze kilka dni później rozmawiałem z wędkarzem, który złowił brzanę...z moim woblerkiem.. ;( I z tego co wiem, to miała prawie 80 cm.
A teraz w ciągu sezonu okazji do spotkań raczej niewiele, bo kleniowanie to dla mnie w większości przypadków smużaki i woblerki owadopodobne.
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

km73
Kamil,
Ty z nerwów machnąłeś kijem w krzaki, a ja ledwie zdążyłem wyjąć z wody jak mi na Wiśle w pickera brzana walnęła. Pickerek na leszcza, kilka białych, leżał sobie grzecznie na podpórkach. Uderzenie było tak silne, że kij wybiło z szerokich podpórek i z brzegu do wody. Efekt holu taki sam jak u Ciebie. Tłuczenie w kamieniach i cały zestaw razem z brzaną w piz...uAngry Bezradny
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Damian Poweska
A na jakie łowicie przynęty? ja przede wszystkim łowię na woblerki takie do 5cm w ciemnych tonacjach, sprawdzają mi się imitacje głowacza, ciernika i kiełbia mam też trochę wobków w naturalnych kolorach.
Najważniejsza jest jednak praca a by przynęta nie gasła w nurcie bo wtedy ryba rezygnuję z ataku, widziałem już kilkanaście razy jak brzany odprowadzały przynęty prawie pod same nogi a jak wobek przestał na chwilę pracować to powoli odpływały w stronę rynny.
Dobrze jest jak przynęta od czasu do czasu stuka po kamykach.
Pozbywam się też kotwiczki która jest pod brzuszkiem woblera ponieważ gdy brzana zapina się na tylną kotwiczkę woblerka i szoruje po dnie to często zaczepia o różne przeszkody i mamy po rybie. Kotwiczki z woblerów seryjnie produkowanych wymieniam na lepsze które wytrzymają hol dużej brzany i się nie porozginają.
Moje sprawdzone wobki to Dorado Lake, invader, Stick, Alaska i stara duża osa również z serii Dorado, po za tym Kenart Hunter, koniki Jaxona.

Krzysztof Poniewierski
Do niedawna brzany były moimi ulubionymi rybkami na feederki i gruncik. Udalo się skusić tak kilkanaście medalowych ryb. Teraz gdy mieszkam w Krakowie wędkuję głównie na spinning i tą metodą skusiłem dopiero 2 lub 3 małe brzany.
To piękne i waleczne ryby.
K-Pon

Damian Poweska
Dokładnie Krzychu brzany to silne rybki i gdyby dorastały do wielkości suma to ciężko było by ją wytargać z wody Smile
Mnie czasami Łukasz namówi na gruntowanie i też mam jakieś wynik ale zdecydowanie wolę spinning, na początku sezonu brzana potrafi przywalić jak dobry kleń a później w pełni lata jest to już lekkie przytrzymania lub zaczep który ożywa i wybiera żyłkę płynąc pod prąd, niezapomniane chwile dla których wracam co roku w Bieszczady.

Kamil Zaczkiewicz
Ja miałem na myśli tylko spining. Może kiedyś jakąś spotkam na muchówce Grin

Co do przynęt, to mam podobne doświadczenia. Woblery o dość agresywnej pracy, niewielkie. Dobrze, jak są pływające, dzięki temu można więcej wabików uratować, podczas łowienia w silnie zaczepowym łowisku. Brzuszną kotwiczkę zastępowałem z reguły małym ciężarkiem. Spory ster pozwala szybko osiągnąć odpowiednią głębokość i utrzymać wabik w pobliżu dna. A i szeroki ster pozwalał odbijać się od kamieni i nie łapać aż tylu zaczepów Wink

Co do przynęt, to u mnie były w robocie Salmo Hornet, Gloog Hector, Hunter Instinct/Champion/Horn , Dorado Invader i Alaska.
Mój wędkarski blog:

Pozdrówka!
Kamil

Zbigniew Kapustynski
Ja brzany łowiłem na groch. Z gruntu, duży haczyk. Ostrze wystaje z grochu.
Polecam, skuteczna metoda.Tak Trzymać
Tą metodą doszedłem do 4,2 kg. To na razie mój rekord.Zagrywka
zibibinio

Damian Poweska
Groch to dobra przynęta jak i żółty ser, w Bieszczadach i kiełbik robi robotę.

Jacek Wrobel
...a ja kiedyś na Narwi w Okuninie, zapiąłem brzanę i po półgodzinnej walce wyjąłem ją na tyczkę. Co ona robiła z moją gumą, wyciągnęła ją do granic możliwości i w pewnym momencie miała ona długość ok 15 m. Tyczka 14,5 m ... łapy bolały dwa dni, brzana miała 3,75Wink
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Lukasz Szlafka
3,75 m Smile niesamowite Pfft
<',)))>< Gofer

Zbigniew Kapustynski
Zatem cały zestaw z brzaną miał 18,25 m.
A teraz mały konkurs.
Ile miał cały zestaw z Jackiem? Może jakąś nagrodę ufunduje?
Ja będę pierwszy odważny 19,99 m Zagrywka
zibibinio

Bogumil Trzcinka
Po informacji w Shoutbox-ie myślałem że to konkurs w łowieniu brzan Happy coś ala " liga okoń " Kawka2 I już chciałem Damianowi gratulować Grin Bo wiadomo że ( jeden ) odpowiedni zawodnik z PF deklasuję wszelką konkurencje Pfft a tu niestety jakiś konkurs matematyczny Bezradny

Damian Poweska
Hehe Boguś nie pomyślałem o konkursie ale lepiej się nie wychylać, Zibi zrobił konkurs okoniowy i chciał pozamiatać konkurencję a tu wyskoczył Maniek i zamknął zawody w ciągu dwóch wypadów Grin Ciort wie co tam w tych Maniusiowych jamkach jeszcze siedzi Pfft

Jacek Wrobel
Lukasz Szlafka napisał(a):

3,75 m Smile niesamowite Pfft

........a jednak!!!Happy

- Pearl Buck

Jacek Wrobel
Zbigniew Kapustynski napisał(a):

Zatem cały zestaw z brzaną miał 18,25 m.
A teraz mały konkurs.
Ile miał cały zestaw z Jackiem? Może jakąś nagrodę ufunduje?
Ja będę pierwszy odważny 19,99 m Zagrywka

.....niestety ZIBI nie zgadłeśPfft a tolerancji błędu nie maZagrywka

- Pearl Buck

Zbigniew Kapustynski
Ale jak nikt więcej nie odważy się podać wyniku, będę najbliżej.Cygaro
zibibinio

Jacek Wrobel
.... a to Cool prawda.

- Pearl Buck

Bogumil Trzcinka