PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Tarło szczupaka
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Listopad 2018
Łowca Ryby Miesiąca
Jan Brzozowski

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

listopad
grzyby
Szczupaczyca 116

2017
Łowca Ryby Roku
Łukasz Szlafka

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,325

· Najnowszy użytkownik: Kszegosz

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Tarło szczupaka
Mariusz Karpowicz
Chciałem Wam zakomunikować, iż u mnie, na rozlewiskach i starorzeczach przyległych do Bugu, dzisiaj nasza herbowa ryba zaczęła przystępować do tarła. W niektórych miejscach woda po prostu aż się gotuje, krzepiący i przyjemny widok. A jak u Was ?
Maniek

Jan Brzozowski
Zrób fotki i wrzuć. Albo filmik jakiś.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Lukasz Karasiewicz
Mariusz o Twoich szczupakach gotowych do tarła słyszałem już w niedzielę. Teraz czekam na informację czy już się wytarły i na zaproszenie (jeśli tylko zasłużyłem).
Uwolnij pasję

Kamil Zaczkiewicz
Nie widziałem szczupaków, ale patrząc na temperaturę Odry wnioskuję, że i bolenie niebawem miłosne harce rozpoczną. O ile już tego nie zrobiły Wink O pierwszych widowiskowych atakach na powierzchni też mam potwierdzone info Wink
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Arek Pawlak
Rozumiem, że w tym roku Maniek rozporządzeniem wydanym na forum skrócisz okres ochronny?
Pozdrawiam, Arek.

Mariusz Karpowicz
Arek Pawlak napisał(a):

Rozumiem, że w tym roku Maniek rozporządzeniem wydanym na forum skrócisz okres ochronny?

Dokładnie tak.Grin
No właśnie trzeba będzie coś pomyśleć. Tak że gotujcie kijaszki i czekajcie na sygnał.Grin
Maniek

Jacek Wrobel
U nas na płytkim zbiorniku ( od 40 cm do 80 cm ) już oddają się rozkoszy, miłosnych igraszek. I to zarówno na naszym mateczniku, gdzie jest ich "kilka" jak i na stawie gdzie łowimy. Tak że, chyba pierwszy rok gdzie zaczniemy w maju je łowić. Bo do tej pory, pomimo płytkiego, dobrze nagrzanego łowiska "kaczorki" zaczęły brać dopiero w drugiej połowie maja.Wink
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Kris
Arek Pawlak napisał(a):

My zaczynamy sezon 1 kwietnia na RybieńcuSmile

Mariusz Karpowicz
Na "rynku" pojawiło się masa szczupaka. Chyba pół wsi poszło z widłami na tarło- zaczeły iść duże sztuki- co bystrzejsi potrafią za jednym wyjściem wybić do 50kg niewytartego szczupaka. Już kilka lat tu jestem i różne rzeczy widzę, i do różnych już sie przyzwyczaiłem, ale tego jakoś wciąż nie mogę zdzierżyć- zrozumieć.
Maniek

Slawomir Tabor
W moich stronach 20 lat temu było podobnie. Teraz niektórzy synowie kłusoli z nawyków odziedziczonych z mlekiem matki chodzą i szukają szczupaków , narzekają że nie te czasy .
Trochę się z nich nabijam , żeby nie szczupaki ich na świecie by nie było bo z głodu by zeszli z tego świata.W lato ryby i grzyby , jesienią sarenki i zające w zimę kuropatwy i bażanty , dzik w sidła się trafił aby do przednówka tak mawiali kłusole , nieroby. Zawsze mieli układy z władzą .
TABOR

Mariusz Karpowicz
U mnie to też tradycja jak widze, tu z "dziada na dziada" chodziło sie na tarło- gadalem dzisiaj z nimi pod sklepem; trafiają się sztuki nawet ponad 10kg, a na przestrzeni lat to i takie po 20-30 sie trafiały. A w internecie piszą że ryb nie ma.
Maniek

Maciej Marchwiak
.......taaaak .......tylko gdzie teraz dobre widły kupić ? A w internecie chyba prawdę piszą , bo byłem dzisiaj chyba ze dwie godziny - ani pyknięcia !
Camelot

Robert
Mariusz Karpowicz napisał(a):

Na "rynku" pojawiło się masa szczupaka. Chyba pół wsi poszło z widłami na tarło- zaczeły iść duże sztuki- co bystrzejsi potrafią za jednym wyjściem wybić do 50kg niewytartego szczupaka. Już kilka lat tu jestem i różne rzeczy widzę, i do różnych już sie przyzwyczaiłem, ale tego jakoś wciąż nie mogę zdzierżyć- zrozumieć.

U mnie to też tradycja jak widzę, tu z "dziada na dziada" chodziło sie na tarło- gadałem dzisiaj z nimi pod sklepem; trafiają się sztuki nawet ponad 10kg, a na przestrzeni lat to i takie po 20-30 sie trafiały. A w internecie piszą że ryb nie ma.

Mariusz bo nie ma !!!!!!!,uwierz mi nie wszędzie jest tak jak jeszcze u Ciebie ale jak tak dalej będzie jak opisujesz to i do Ciebie zawita posucha .
Ja nad wodę z wędka pierwszy wybrałem się jakieś 30 lat temu i pamiętam czasy ze ryb było więcej.
Szedłem po cichutku nad byle dołek sadzawkę i obserwowałem jak okonie ,plotki sobie pływają całymi stadkami .Potem brałem leszczynianka zakładałem gliche i na spawalniczek z korka po winie ew z pióra gęsi babcinej sobie łowiłem .

Kuzwa czy nie można czegoś zrobić z takimi bydlakami.Mariusz kapuj ich gdzie trzeba ,no chyba jakoś trzeba reagować na takie zachowania bo naprawdę nie długo gówno będziemy łowić,jeden łowi w okresie ochronnym i jeszcze się tym chwali całemu światu nie liczy się z konsekwencjami bo czuje się bezkarny a inni polują czym się da i tez maja wszystko w dupie Jak bydlaki stoją na targu i jawnie handlują to przecież można im przyjebać takie kary ze się nie pozbierają.
Na takich handlujących można nasłać
Urząd skarbowy-na pewno nie maja założonej działalności gospodarczej
PSR- z zapytaniem skąd maja ryby które są w okresie ochronnym
a może i Sanepid - bo jak się handluje żywnością to chyba trzeba mieć jakieś badania itp.
Każdy powinien reagować na patologie ,jeśli sam nie czuje się na silach to wystarczy mieć tel do odpowiednich służb w swoim rejonie ,robić zdjęcia dzwonić wiem ze nie które służby maja w głębokim poważaniu takie problemy ale trzeba to zgłaszać niech na 10 zgłoszeń raz dojdzie do interwencji .
.Sorrki ale się wkurzyłem.
Edytowane przez Robert dnia 16.03.2014 02:47

Mariusz Karpowicz
Ja też sie wkurzam, ale jest postęp; moi znajomi, znaczy Ci z którymi się kumpluję już nie chodza- wywstydziłem ich i pomogło.
Kapowałem ich jakieś 4 lata temu, jak tylko zacząłem tu przyjeżdzać, ale myślicie, że ktoś o tym nie wie? Tak jak pisałem, to miejscowa tradycja, kultywowana z dziada pradziada. Jak wtedy narobiłem szumu, i wykorzystałem znajomości, to zrobili akcję- dość popisową; Straż leśna, Policja, Straż Rybacka i Graniczna- wszyscy razem okrażyli las i wszystkie drogi dojazdowe i ....... nie złapali nikogo, tzn złapali ale nikogo nie ukarali, bo wystarczyło, że wyrzucił worek z rybami i oścień w krzaki i tyle, i dalej rowerkiem se pojechał. Tak więc musieli by złapać na gorącym, a żadne służby w bagna nie chcą iśc- jak coś to wolą poczekać na drodze.
Pociesza mnie tylko fakt, że podobno coraz mniej ludzi chodzi już na tarło, za to martwi przyzwolenie społeczne i chęć ludzi do kupowania takiej pokancerowanej ościeniem-pełnej ikry ryby.
Maniek

km73
Robert, Maniek,
Każdego (lub prawie) to wku...ia co się wyrabia z tarlakiami. Razem z Maćkiem też widujemy jak "kolesie" łowią u nas na zastoisku leszcze na "sławiczek" z sumowym hakiem. Najgorsze, że robią to głównie w tygodniu jak jesteśmy w pracy. W tym roku nie planuję patrzeć na to biernie, tylko dzwonić, dzwonić, dzwonić. Ważne jest to co napisał Maniek odnośnie społecznego przyzwolenia... Niestety jak jest popyt to i podaż. Tak było kiedyś z radiami samochodowymi na bazarach, z muzyczno - filmowymi piratami, itp. Ale właśnie to co napisał Robert odnośnie kontroli takich sy-synów to jeden z elementów walki z patologią. Oczywiście pod warunkiem, że kontrolujący nie jest np. teściem kontrolowanego, bo i tak ukręcą łeb sprawieTopór
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Kris
U nas szczupak już zaczyna się trzeć Wink będą szczupaczych dzieci ,problemem mogą być niskie stany wody Frown

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.14
11,338,065 unikalne wizyty