PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Tarło szczupaka
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Styczeń 2019
Łowca Ryby Miesiąca
Kamil Zaczkiewicz

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

W oczekiwaniu na maj
W oczekiwaniu na maj
W oczekiwaniu na maj

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,326

· Najnowszy użytkownik: zbyszek

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Tarło szczupaka
Mariusz Karpowicz
Chciałem Wam zakomunikować, iż u mnie, na rozlewiskach i starorzeczach przyległych do Bugu, dzisiaj nasza herbowa ryba zaczęła przystępować do tarła. W niektórych miejscach woda po prostu aż się gotuje, krzepiący i przyjemny widok. A jak u Was ?
Maniek

Jan Brzozowski
Zrób fotki i wrzuć. Albo filmik jakiś.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Lukasz Karasiewicz
Mariusz o Twoich szczupakach gotowych do tarła słyszałem już w niedzielę. Teraz czekam na informację czy już się wytarły i na zaproszenie (jeśli tylko zasłużyłem).
Uwolnij pasję

Kamil Zaczkiewicz
Nie widziałem szczupaków, ale patrząc na temperaturę Odry wnioskuję, że i bolenie niebawem miłosne harce rozpoczną. O ile już tego nie zrobiły Wink O pierwszych widowiskowych atakach na powierzchni też mam potwierdzone info Wink
Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni....shingblog/

Pozdrówka!
Kamil

Arek Pawlak
Rozumiem, że w tym roku Maniek rozporządzeniem wydanym na forum skrócisz okres ochronny?
Pozdrawiam, Arek.

Mariusz Karpowicz
Arek Pawlak napisał(a):

Rozumiem, że w tym roku Maniek rozporządzeniem wydanym na forum skrócisz okres ochronny?

Dokładnie tak.Grin
No właśnie trzeba będzie coś pomyśleć. Tak że gotujcie kijaszki i czekajcie na sygnał.Grin
Maniek

Jacek Wrobel
U nas na płytkim zbiorniku ( od 40 cm do 80 cm ) już oddają się rozkoszy, miłosnych igraszek. I to zarówno na naszym mateczniku, gdzie jest ich "kilka" jak i na stawie gdzie łowimy. Tak że, chyba pierwszy rok gdzie zaczniemy w maju je łowić. Bo do tej pory, pomimo płytkiego, dobrze nagrzanego łowiska "kaczorki" zaczęły brać dopiero w drugiej połowie maja.Wink
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Kris
Arek Pawlak napisał(a):

My zaczynamy sezon 1 kwietnia na RybieńcuSmile

Mariusz Karpowicz
Na "rynku" pojawiło się masa szczupaka. Chyba pół wsi poszło z widłami na tarło- zaczeły iść duże sztuki- co bystrzejsi potrafią za jednym wyjściem wybić do 50kg niewytartego szczupaka. Już kilka lat tu jestem i różne rzeczy widzę, i do różnych już sie przyzwyczaiłem, ale tego jakoś wciąż nie mogę zdzierżyć- zrozumieć.
Maniek

Slawomir Tabor
W moich stronach 20 lat temu było podobnie. Teraz niektórzy synowie kłusoli z nawyków odziedziczonych z mlekiem matki chodzą i szukają szczupaków , narzekają że nie te czasy .
Trochę się z nich nabijam , żeby nie szczupaki ich na świecie by nie było bo z głodu by zeszli z tego świata.W lato ryby i grzyby , jesienią sarenki i zające w zimę kuropatwy i bażanty , dzik w sidła się trafił aby do przednówka tak mawiali kłusole , nieroby. Zawsze mieli układy z władzą .
TABOR

Mariusz Karpowicz
U mnie to też tradycja jak widze, tu z "dziada na dziada" chodziło sie na tarło- gadalem dzisiaj z nimi pod sklepem; trafiają się sztuki nawet ponad 10kg, a na przestrzeni lat to i takie po 20-30 sie trafiały. A w internecie piszą że ryb nie ma.
Maniek

Maciej Marchwiak
.......taaaak .......tylko gdzie teraz dobre widły kupić ? A w internecie chyba prawdę piszą , bo byłem dzisiaj chyba ze dwie godziny - ani pyknięcia !
Camelot

Robert
Mariusz Karpowicz napisał(a):

Na "rynku" pojawiło się masa szczupaka. Chyba pół wsi poszło z widłami na tarło- zaczeły iść duże sztuki- co bystrzejsi potrafią za jednym wyjściem wybić do 50kg niewytartego szczupaka. Już kilka lat tu jestem i różne rzeczy widzę, i do różnych już sie przyzwyczaiłem, ale tego jakoś wciąż nie mogę zdzierżyć- zrozumieć.

U mnie to też tradycja jak widzę, tu z "dziada na dziada" chodziło sie na tarło- gadałem dzisiaj z nimi pod sklepem; trafiają się sztuki nawet ponad 10kg, a na przestrzeni lat to i takie po 20-30 sie trafiały. A w internecie piszą że ryb nie ma.

Mariusz bo nie ma !!!!!!!,uwierz mi nie wszędzie jest tak jak jeszcze u Ciebie ale jak tak dalej będzie jak opisujesz to i do Ciebie zawita posucha .
Ja nad wodę z wędka pierwszy wybrałem się jakieś 30 lat temu i pamiętam czasy ze ryb było więcej.
Szedłem po cichutku nad byle dołek sadzawkę i obserwowałem jak okonie ,plotki sobie pływają całymi stadkami .Potem brałem leszczynianka zakładałem gliche i na spawalniczek z korka po winie ew z pióra gęsi babcinej sobie łowiłem .

Kuzwa czy nie można czegoś zrobić z takimi bydlakami.Mariusz kapuj ich gdzie trzeba ,no chyba jakoś trzeba reagować na takie zachowania bo naprawdę nie długo gówno będziemy łowić,jeden łowi w okresie ochronnym i jeszcze się tym chwali całemu światu nie liczy się z konsekwencjami bo czuje się bezkarny a inni polują czym się da i tez maja wszystko w dupie Jak bydlaki stoją na targu i jawnie handlują to przecież można im przyjebać takie kary ze się nie pozbierają.
Na takich handlujących można nasłać
Urząd skarbowy-na pewno nie maja założonej działalności gospodarczej
PSR- z zapytaniem skąd maja ryby które są w okresie ochronnym
a może i Sanepid - bo jak się handluje żywnością to chyba trzeba mieć jakieś badania itp.
Każdy powinien reagować na patologie ,jeśli sam nie czuje się na silach to wystarczy mieć tel do odpowiednich służb w swoim rejonie ,robić zdjęcia dzwonić wiem ze nie które służby maja w głębokim poważaniu takie problemy ale trzeba to zgłaszać niech na 10 zgłoszeń raz dojdzie do interwencji .
.Sorrki ale się wkurzyłem.
Edytowane przez Robert dnia 16.03.2014 02:47

Mariusz Karpowicz
Ja też sie wkurzam, ale jest postęp; moi znajomi, znaczy Ci z którymi się kumpluję już nie chodza- wywstydziłem ich i pomogło.
Kapowałem ich jakieś 4 lata temu, jak tylko zacząłem tu przyjeżdzać, ale myślicie, że ktoś o tym nie wie? Tak jak pisałem, to miejscowa tradycja, kultywowana z dziada pradziada. Jak wtedy narobiłem szumu, i wykorzystałem znajomości, to zrobili akcję- dość popisową; Straż leśna, Policja, Straż Rybacka i Graniczna- wszyscy razem okrażyli las i wszystkie drogi dojazdowe i ....... nie złapali nikogo, tzn złapali ale nikogo nie ukarali, bo wystarczyło, że wyrzucił worek z rybami i oścień w krzaki i tyle, i dalej rowerkiem se pojechał. Tak więc musieli by złapać na gorącym, a żadne służby w bagna nie chcą iśc- jak coś to wolą poczekać na drodze.
Pociesza mnie tylko fakt, że podobno coraz mniej ludzi chodzi już na tarło, za to martwi przyzwolenie społeczne i chęć ludzi do kupowania takiej pokancerowanej ościeniem-pełnej ikry ryby.
Maniek

km73
Robert, Maniek,
Każdego (lub prawie) to wku...ia co się wyrabia z tarlakiami. Razem z Maćkiem też widujemy jak "kolesie" łowią u nas na zastoisku leszcze na "sławiczek" z sumowym hakiem. Najgorsze, że robią to głównie w tygodniu jak jesteśmy w pracy. W tym roku nie planuję patrzeć na to biernie, tylko dzwonić, dzwonić, dzwonić. Ważne jest to co napisał Maniek odnośnie społecznego przyzwolenia... Niestety jak jest popyt to i podaż. Tak było kiedyś z radiami samochodowymi na bazarach, z muzyczno - filmowymi piratami, itp. Ale właśnie to co napisał Robert odnośnie kontroli takich sy-synów to jeden z elementów walki z patologią. Oczywiście pod warunkiem, że kontrolujący nie jest np. teściem kontrolowanego, bo i tak ukręcą łeb sprawieTopór
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Kris
U nas szczupak już zaczyna się trzeć Wink będą szczupaczych dzieci ,problemem mogą być niskie stany wody Frown

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.15
11,465,734 unikalne wizyty