PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe - Forum dyskusyjne: Jezioro Powidzkie
Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na PIKEFINDER - Forum wędkarskie - Forum o szczupakach - Forum szczupakowe
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Luty 2019
Łowca Ryby Miesiąca
Damian Powęska

PikeFinder

Wszystko o szczupaku

Fora partnerskie

Ostatnio dodane fotki

szczupaki
szczupaki
szczupaki

2018
Łowca Ryby Roku
Damian Powęska

PikeFider

Nasz Banner

PikeFider

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie na stronie

· Goście: 1

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 1,249

· Najnowszy użytkownik: HubertB

Stop sieciom w PZW

Zobacz temat

Drukuj temat
Jezioro Powidzkie
Kris
Zrobiłem wywiad środowiskowy i moja wersja hipotetyczna mijała się z prawdą.Straż rybacka została powiadomiona że zostały wstawione w trzcinę narzędzia kłusownicze w postaci bębenków pod kontem węgorza . Strażnicy wyjęli z wody 16 bębenków a w nich węgorze i liny Frown szczupaków nie było.Nie zostałem poinformowany bo to był "swój"..... były żołnierz zawodowy , policjant lub sąsiad Cool tego się nie dowiedziałem nikt nie chciał powiedzieć .
Przy okazji dowiedziałem się o jeszcze jednym takim samym/podobnym, swoim/sąsiedzie kłusowniku który tylko "troszkę " , "dla siebie" "nie handluje rybą " który jest aktywny nad zatoką specjalną .Kolega Darek raz go widział o 4 rano ale zanim zamontował silnik do łódki to już go nie było . Gospodarz na dniach ma zatrudnić strażnika/ów na etat .
Edytowane przez Kris dnia 12.06.2018 19:37
Pozdrawiam Kris

Jan Brzozowski
W tym roku wyniki były rzeczywiście mizerne.
Edycja ubiegłoroczna wypadła dużo lepiej, może dlatego, że sędziowie byli inni Cool
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Cezorator
Kris napisał(a):

Zrobiłem wywiad środowiskowy i moja wersja hipotetyczna mijała się z prawdą.Straż rybacka została powiadomiona że zostały wstawione w trzcinę narzędzia kłusownicze w postaci bębenków pod kontem węgorza . Strażnicy wyjęli z wody 16 bębenków a w nich węgorze i liny Frown szczupaków nie było.Nie zostałem poinformowany bo to był "swój"..... były żołnierz zawodowy , policjant lub sąsiad Cool tego się nie dowiedziałem nikt nie chciał powiedzieć .
Przy okazji dowiedziałem się o jeszcze jednym takim samym/podobnym, swoim/sąsiedzie kłusowniku który tylko "troszkę " , "dla siebie" "nie handluje rybą " który jest aktywny nad zatoką specjalną .Kolega Darek raz go widział o 4 rano ale zanim zamontował silnik do łódki to już go nie było . Gospodarz na dniach ma zatrudnić strażnika/ów na etat .

To zachęciło mnie do przyjazdu w październiku Smile

Jacek Wrobel
Jan Brzozowski napisał(a):

W tym roku wyniki były rzeczywiście mizerne.
Edycja ubiegłoroczna wypadła dużo lepiej, może dlatego, że sędziowie byli inni Cool

...ooooo to to właśnie chodziło, główny był nie przekupny i zbyt skrupulatnyPfft
Żart oczywiscie taki, tak naprawdę ściera się tam kilka interesów, i potrzeba będzie czasu, żeby zobaczyć kto ma wiecej zaparcia i cierpliwości. Biznes jest biznes, a szkoda bo woda, warunki i klimat przedni, miejmy nadzieję że wygra rozsądek i jeszcze tam da się fajnie połowićWink
" Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

- Pearl Buck

Cezorator
Czy ktoś był ostatnio na POWIDZU ? Chciałbym się tam wybrać za ok tydzień.

Lukasz Szlafka
Chłopaki z Fishing4fun nieźle okonie trzepali i metrówka ostatnio wpadła
<',)))>< Gofer

Cezorator
Lukasz Szlafka napisał(a):

Chłopaki z Fishing4fun nieźle okonie trzepali i metrówka ostatnio wpadła

No to ciekawe bo mnie się nie udało złowić żadnego okonia na Powidzu. ( w sumie tam spędziłem 3 tygodnie) Możliwe, ze mało próbowałem, ale nic. Nawet brania okoniowego. Ze szczupakami nie było źle, ale okonie jakoś mnie omijały, albo ja je omijałem. Nie jest wykluczone, że nie potrafię ich zlokalizować albo dobrać odpowiedniej przynęty lub sposobu. Może teraz (od 13 do 20 października) złowię tam pierwszego Powidzkiego okonia.
x1

Lukasz Szlafka
pikefinder.pl/upload_img/52307_FB_IMG_1538911077739.jpg

Powodzenia Smile
<',)))>< Gofer

Cezorator
Bardzo przyzwoite pasiaki Smile

Cezorator
Wybrałem się na Powidz od 13 do 20 października. Wyniki miałem bardzo słabe w porównaniu do majowego pobytu. Szczupaki złowiłem tylko 3 szt i wszystkie poniżej 55 cm. Nie złowiłem ani jednego szczupaka na łowisku specjalnym, tylko na pozostałej części jeziora. W związku z tym, że ze szczupakami miałem słabo szukałem okoni. Złowiłem kilka sztuk. To były pojedyncze sztuki. Tylko raz udało mi złowić 2 z jednego miejsca. Gabarytami też nie zachwycały od 22 do 29 cm.
Z relacji miejscowych dowiedziałem się, że okonie brały rewelacyjnie w sierpniu i wrześniu. Zgrupowały się wtedy w okolicach Jabłonej i Łazienek. Sieci rybaków czasami przeszkadzały w łowieniu.
Nie wiem, czy w przyszłym roku tam pojadę.

Kris
Witam wszystkich forumowiczów, w dniu dzisiejszym przekazuję wam info o złożeniu rezygnacji z funkcji prezesa ?Stowarzyszenie Wędkarski Powidz ? do dnia 31.03.19 .
Powodem tej decyzji jest fakt że przestało ono działać w tym celu/kierunku który sobie obraliśmy w dniu 30.09.16 Grinobre i rybne łowisko wędkarskie w centralnej Polsce.
Na dzień dzisiejszy działania stowarzyszenia ograniczyły się (z tego co mi wiadomo ;od końca 2017 przestałem być aktywny ) do pomocy przy zarybieniach szczupakiem przez gospodarstwo rybackie Barakuda , Szczupak Cup organizuje hotel,promocję łowiska de facto też robi hotel.
Czy tego typu działania wystarczą by zrealizować postulaty zawarte w statusie stowarzyszenia ? Powątpiewam ale ?..może się uda
Start uważam za bardzo udany mimo sporych oporów ze strony gospodarza wody,myślałem że wyzwań wystarczy na kilka dobrych lat... niestety po roku się skończyły. Jako prezes starałem się zainicjować i aktywnie wspierać przy następujących działaniach :
-stworzenie mapki slipów,dojazdu do łowiska i miejsc parkingowych + informacje praktyczne .gdzie można wypożyczyć łodzie itd.
-broszurki z hotelami,pensjonatami,kwaterami przyjaznymi dla wędkarzy co dało by nam środki finansowe na działanie stowarzyszenia. Inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta przez ludzi z Powidza.
-przyjmowanie nowych członków (było sporo chętnych do działania nawet młodzież ,do dzisiaj mam tel z zapytaniami jak można się przyłączyć i pomagać)
-organizacja zawodów na dzień dziecka
-promocja łowiska na Rybo-manii w Poznaniu
-organizacja jesiennych zawodów trollingowych
pomysłów było więcej tylko kto miał je realizować ? Ja sam ?
Ostatnią ?na-pinką ? ze strony prezesa były udane zawody Trolling Cup w dniu 11.11.17 które prezes w 95% zorganizował sam z oporem reszty członków stowarzyszenia..Po tych zawodach zrozumiałem że nie ma sensu robić cokolwiek dla jeż Powidzkiego i dla stowarzyszenia, dodając że zainteresowanie zawodami Trolling Cup w 2018 było spore ?.ale jak prezes nic nie zrobił to się nie odbyły .
Dodatkowym faktorem de-motywującym do działania był właściciel wody od którego do dzisiaj nie usłyszałem słowa dziękuję, nie zaprosił też aktywnych członków na ?dobrą wódkę? a myślę że zasłużyliśmy, bo już po ustawieniu przez nas łowiska i rybaków 2017 finansowo był ok 2018 rekordowy dla gospodarstwa ( słyszałem z pewnego źródła ), aczkolwiek nie mam do niego żalu bo on od samego początku był na NIE (dla stowarzyszenia i łowiska ) ale wiceprezes ma dar ...przekonywania.
Miała być łódka do patroli ,mieli być etatowi kontrolerzy na wodzie od 2018 ?.nie widziałem ale mogłem coś przeoczyć w 2018 byłem Powidzu tylko raz... 1 maja.
Piszę te słowa ze smutkiem bo kocham klimat jeż Powidzkiego otaczającą go naturę i marzyły mi się po prostu metrowe szczupaki w dużych ilościach ,zainwestowałem w to czas ,serce i prywatne pieniądze (nie małe) w moje działania jako prezes i miłośnik wędkarstwa ...czy było warto ? Czas sam da odpowiedź.
Wszystkim Forumowiczom Pikefinder gorące i serdeczne podziękowania za wsparcie przy organizowaniu zawodów i wszystkich innych spraw związanych z tym by mieć fajne i rybne łowisko ?.a było tego sporo (powspominamy i opijemy to na następnym zlocie Pikefinder ,stawiam dobrą wódkę)spędziliśmy wspaniałe chwile złowiliśmy piękne Pike ...
Na zawody Szczupak Cup 2019 zostałem zaproszony ?.ale bez was to już nie moje klimaty i byłem zmuszony odmówić .
Powidzkiemu i stowarzyszeniu życzę jak najlepiej, to piękne jezioro zasługuje na lepsze ?traktowanie? a ja może jeszcze kiedyś zwoduję tam moją łajbę i złowię metrowego szczupaka . Nie nastąpi to jednak prędko bo Polskim drogim i bezrybnym łowisko mówię DOŚĆ ! KONIEC! Wynoszę się (z moją łajbą) i nie zamierzam prędko wracać do wędkarskiego Eldorada którym jest Holandia .

W dniu 22.03.19 mamy na Powidzu walne zebranie ok godziny 16/17 będzie przyjęcie rezygnacji starego i powołanie nowego prezesa związku .Koledzy podjęli decyzję o kontynuacji działań zawartych w statusie stowarzyszenia .Przychyliłem się do prośby stowarzyszenia i skasowałem wpisy do czasu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości dla dobra jeziora Powidzkiego i szczupaków .Informację o rozmowach i decyzjach przekażę wam niezwłocznie w dniach 23/24 marca .
NIE WEZMĘ UDZIAŁU W TEJ FARSIE Smile
Edytowane przez Kris dnia 16.03.2019 06:19
Pozdrawiam Kris

Kris
Do 24 wiceprezes ma czas na publikację mojej rezygnacji na FB First a potem będzie boleć i nic nie zostanie usunięte First i żeby potem nie miano do mnie żalu First ostrzegałem GrinGo Proszę od 2 tygodni o to .Nie ...bo by brzydko wyglądało a i jakieś głupie pytania by mogły paść Grin NIE TO NIE Zagrywka
Edytowane przez Kris dnia 16.03.2019 00:15
Pozdrawiam Kris

Kris
Witam Kolegów, Cała Prawda O Stowarzyszeniu

Po raz ostatni poświęcam swój drogocenny czas na temat jeż Powidz i Stowarzyszeniu Wędkarski Powidz. Dodam że ten post nie zostanie usunięty.Cygaro
Stało się coś co uważałem za niemożliwe .Usunąłem tematy dla dobra związku,Powidza i kolegów ale nie warto było,już piszę dlaczego.
Wiceprezes stowarzyszenia Jacek a zarazem właściciel Morana "sprywatyzował" stowarzyszenie dla własnych biznesowych celów łamiąc wielokrotnie &10 statutu stowarzyszenia WP który brzmi: działanie na szkodę stowarzyszenia oraz łamanie statutu i nieprzestrzeganie uchwał władz stowarzyszenia za co grozi wykluczeniem ze stowarzyszenia.
Podejmuje samodzielne decyzje sprzeczne ze statusem ,zawładnął stroną WP jak i stroną na FB publikacje na tychże stronach podlegają jego cenzurze i nic nie zostanie opublikowane bez zgody wiceprezesa ja prezes jestem tylko figurantem i mam siedzieć cicho ładne obrazki na szczupak cup są najważniejsze ..maskar myślałem że mam z kimś poważnym do czynienia .

W 2018 nie było walnego zgromadzenia na koniec roku a i to w dniu 22.03.19 ma się odbyć z rażącym łamaniem statusu ...ale wice Jacek może bo to jest jego jak i cała zatoka ,ryby i szczupak cup itd. i jego przepisy i statut stowarzyszenia nie interesują on może bo jest królem tej zatoki .
Mapka ze slipami i miejscami parkingowymi jest zbędna (przecież jest na Moranie)
Prezentacja łowiska na Rybomanii jest dla wiceprezesa Jacka jakąś stratą czasu (gospodarz dał nawet kasę ale wycofaliśmy się raczkiem) ważne są za to wypasione nagrody na szczupak cup.
Broszurka promująca Powidzkie hotele i agroturystyki przyjazne wędkarzom są niepotrzebne przecież jest Moran.
Mógłbym opisać jeszcze wiele innych spraw ale pytam się po co ? Król jest jeden i co my tam małe szaraczki. Lizanie Dupy
Gospodarz wody nie jest lepszy ,chciał się dowiedzieć co jest powodem mojej rezygnacji ale po przeczytaniu skasowanego wpisu (sam mu poleciłem ) już się nie odezwał ?.prawda po prostu boli .
Chciałem problemem zainteresować nowego redaktora naczelnego Wędkarskiego Świata (który robił nam do tej pory super promocję WŚ) był bardzo zainteresowany ale nagle w bardzo dziwny sposób "ostygł" mam na to swoje wytłumaczenie i podam je w odpowiednim czasie .Widzimy jak bardzo gazety wędkarskie są zainteresowane naszą problematyką ,czyli bezrybiem itd. ale w sumie ja i tak gazet nigdy nie kupy wałem i nie będę bo nie ma w nich nic ciekawego .
Nawet przez myśl przebiegło mi zadzwonić do naczelnego nowo powstającego czasopisma Wędkarstwo 360 Jacka Kolendowicza.... ale on jest dobrym kumplem króla Jacka jeśli pozwolicie mi go tak tytułować . Byłbym ciekawy jego reakcji .. w takich momentach spadają najczęściej wszystkie maski .
Jako prezes byłem konfrontowany z określeniem "zatoka dla bogatych " broniłem się jak mogłem ale chyba mieli rację ci co to mówili (nawet rybacy z Barakudy) slip na Moranie kosztuje 100 zł dla porównania w Niemczech na Rugii tylko 40/50 zł lub za darmo ! Karta z trollingiem 850 zł cała Rugia jest za 120 zł na rok .
Dlatego nie polecam nikomu tego łowiska bo jest drogo i smutno ...czasami 8-10 godzin orki bez kontaktu z rybą a trochę znam to jezioro ,jest bardzo kapryśne .(&10)
Odpowiednią instytucją która zajmuje się ww sprawami działania na szkodę stowarzyszenia itd. jest prokuratura we Wrześni lub Koninie...... ale myślę że czas sam zweryfikuje tego typu fikcyjne i szkodliwe działania na rzecz stowarzyszenia i ...prawda sama się obroni .
Kolegom ze stowarzyszenia którzy przejęli ode mnie pałeczkę(są bardzo aktywnymi członkami stowarzyszenia) Darkowi i Mariuszowi dziękuję za tyle fajnych chwil spędzonych nad tą wodą i życzę powodzenia i wytrwałości.
Dla mnie temat jest ostatecznie zakończony a na Powidz może kiedyś zajrzę ...ale dopiero jak się zmieni gospodarz obecnemu nie dam zarobić bo nie rozumie potrzeb wędkarzy ...a chyba powinien .

P.s Zapomniałem o praktycznie najważniejszej sprawie o kasie Smile My mamy przynosić a on kasować wiadomo król ,poddani i danina .
Edytowane przez Kris dnia 16.03.2019 09:44
Pozdrawiam Kris

Jacek Bartnik
Niestety dla niektórych liczy się tylko kasaSadi są w stanie zepsuć wszystko dla niej.
Szkoda tylko że najbardziej na tej historii ucierpiała idea forumowych zlotówFrownNa organizację wiosennego myślę że już za późno,ale o jesiennym warto pomyśleć.Nie ważne gdzie, byle ekipa dopisała.Może jakiś wspólny z Sumową jak za dawnych czasów.
Edytowane przez Jacek Bartnik dnia 16.03.2019 10:12
x1

Jan Brzozowski
No cóż, nic dodać, nic ująć. Dzisiaj liczy się komercja, dla idei i pasji tylko niewielu się poświęca. Ci pazerni na kasę nic wspólnego ani z pasją, ani z zamiłowaniem do wędkarstwa nie mają. To przykre, że dla kasy łamane są statuty, normy i zasady.
LUBIĘ RYBOWANIE Smile Tetryk I

Arek Pawlak
Heh.... Smutno się czyta to wszystko...Sad

Z uwagi na fakt, ze powyżej opisana sytuacja miała i ma wpływ na funkcjonowanie tego forum, chciałbym napisać kilka słów od siebie w tym temacie.

Temat Powidza pojawił się na forum gdzieś na przełomie 2013 / 2014 roku, czyli jakieś 5 lat temu.
Forum = Forumowicze, byli wtedy po 3 zlotach, na których atmosfera była konkretna, a użytkownicy, co by tu nie mówić - zadowoleni.
Na początku 2014 na forum zaczęły pojawiać się głosy, że Maniek przeciąga forum na swoją stronę i w podtekście - próbuje wykorzystywać do promowania swojego łowiska.
Co by tu nie deliberować w tym temacie, Maniek ma bazę pod kątem organizacji zlotów znakomitą, a i finansowo wychodziło to bardzo korzystnie, nawet jeśli doliczyło się dojazd z drugiego końca Polski. Po drugie - miejsce jest tam tak kosmiczne, że chyba nikogo na siłę nie trzeba tam ciągnąćWink Ale...

Temat Powidza został politycznie przeforsowany przy moim również współudziale, ponieważ szukałem pod zloty miejsca nie tylko dla nas wędkarzy, ale dla całych wędkarskich rodzin, abyśmy mogli świętować nasze wędkarskie święto, coś na wzór niemieckich fischerfestów. Miejsce nad jez. Powidzkim było do tego typu imprezy wręcz idealne.

Pierwszy zlot na Powidzu udał się fantastycznie i chyba nie było osoby niezadowolonej po zakończeniu imprezy. Wszyscy bili brawo i szybko zabraliśmy się za planowanie kolejnej imprezy w tym samym miejscu.

W podobnej atmosferze odbył się zlot w 2015 roku. Jedynym minusem były przestawione domki, co w jakimś stopniu utrudniało integrację..

Na początku roku 2016 Kris ogłosił, że w maju na Powidzu odbędą się zawody Moran Szczupak Cup, no i w tamtej chwili zostaliśmy postawieni trochę pod ścianą, bo czasu na szukanie nowej miejscówki nie było. Jeśli chodzi o organizację zlotu, problemów żadnych jeszcze nie było, miejsca w domkach dostępne - sporo osób się zapisało (ponad 30 osóCool.

Widać już wtedy było, że impreza idzie w komercyjną stronę, ale nie zniechęcaliśmy się i zwołaliśmy zlot na Powidzu również w roku 2017.

Nie będę się za bardzo rozpisywał, ale po tamtym zlocie wszyscy chyba zauważyli, ze coś poszło nie w tym kierunku i że najoględniej pisząc, jesteśmy traktowani "jak piąte koło u wozu", czy też jak niektórzy koledzy się wyrażali "murzyn zrobił swoje...". Już nie organizowaliśmy zlotu i przy tej okazji zawodów, tylko zlot przy okazji zawodów...
Taka formuła nie miała racji bytu, bo wkładaliśmy w to forum mnóstwo serca, a i prywatnych pieniędzy, też niemało.

Jeszcze przed zlotem napisałem:
Arek Pawlak napisał(a):
Co do formuły kolejnych zlotów to już się zastanawiamy nad zmianą miejsca, bo niestety liczba uczestników z roku na rok spada, głównie za sprawą windowania cen przez właściciela ośrodka. Pomogliśmy mu wypromować imprezę a teraz widać, że nie jesteśmy tam do końca mile widziani, bo to jest impreza dla ludzi, których stać na SPA, pokoje, dobry garnitur na bankiet, a nie dla takich pętaków jak my.

Cóż... było miło, ale się skończyło.
Pozdrawiam, Arek.
x1

Zbigniew Kapustynski
Arek mamy móżdżki z neuronami i zlot zrobimy w tym roku. Ja wiem gdzie. Wiem, że będzie bez spa. Wiem też,że będzie jak za dawnych czasów. To na razie tyle.Wink
zibibinio
x2

Kris
Ośrodek Wypoczynkowy Bogdanka jest super metą Tak Trzymać nocowałem kilka razy ,właściciele bardzo mili ,normalne ceny ,smaczne swojskie jedzenie ,darmowy betonowy slip First + można łódki wypożyczyć i kupić pozwolenie,duży parking ....polecam , możliwość organizacji zlotów i zawodów dla Pikefinder i nie musimy wpływać do zatoki dla bogatych Smile Ale kpt Zibibinio też zna bdb metę na zloty dla urozmaicenia Cygaro
Pozdrawiam Kris

Arek Pawlak
OK. Mamy temat o zlocie, więc piszmy tam.
Pozdrawiam, Arek.
x1

Mariusz Karpowicz
No cóż, ja tylko dodam, że u Mańka ceny wciąż te same ;-)
Maniek
x1

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.27
11,612,380 unikalne wizyty